به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری ظهر امروز در نشست کارگروه فاضلاب شهرستان دماوند در سالن شهید رجایی فرمانداری اظهارکرد: یکی از موضوعات مهمی که در شهرستان دماوند مورد بررسی قرار دادیم و پیگیر اجرای آن هستیم، بحث فاضلاب بوده که جزو مصوبات کمیته برنامه‌ریزی استان تهران است.

وی ادامه داد: کارگروه ویژه‌ای برای آب و فاضلاب شهرستان دماوند در سال ۱۳۹۷ تشکیل شده است و به زودی و حداکثر تا هفته دولت کلنگ اجرایی جمع‌آوری شبکه‌های فاضلاب زده می‌شود و البته در بحث شبکه و خطوط انتقال اقداماتی انجام شده است.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: در بحث تصفیه‌خانه به روش‌های مختلف با شهرداری‌ها و سرمایه‌گذاران و کمک از اعتبارات دولتی چند تصفیه‌خانه در شهرستان دماوند احداث می‌شود همچنین قرار بر این شد که ظرف ۱۵ روز آینده سهم شهرداری‌ها در میزان مشارکت در تصفیه‌خانه‌ها مشخص شود و در شوراهای اسلامی شهر این موضوع تصویب شود.

صفری تأکید کرد: با مشارکت قوی شهرداری‌ها این اتفاق می‌افتد و در نشست امروز تکلیف ویژه‌ای به دستگاه‌های خدمات‌رسان داده شد که مکلف‌اند طرح فاضلاب را به عنوان طرح الویت‌دار تلقی کنند و همچنین مکلف‌اند با آبفای شهری و روستایی همکاری لازم صورت گیرد تا هفته دولت آغاز اجرایی این طرح مهم باشد.

وی گفت: سه تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای دماوند، آبسرد و کیلان و یک تصفیه‌خانه مشترک برای شهرهای آبعلی و رودهن طراحی شده که طول شبکه در این دو شهر یکپارچه است؛ برای این طرح،‌ بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد هزینه شده است که این طرح شامل شبکه فاضلاب،‌ خطوط انتقال و تصفیه‌خانه به صورت جداگانه است.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه مناطق وجود دارد که پیش‌بینی می‌کنیم در سه سال گذشته جزو مناطق شهری قرار گیرند، تصریح کرد: به شهرداری‌ها اعلام شده که این مناطق نیز در طرح فاضلاب قرار گیرند که پس از سه سال امکان بازگشت برای طراحی مجدد نداریم.

انتهای پیام/س