به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ظهر امروز در مراسمی کلنگ احداث ساختمان جدید مرکز جامع توانبخشی و نگهداری معلولان ذهنی همزمان با روز جهانی معلولان و با حضور جمعی از مسؤولان در شهرک مهک شهر دماوند به زمین زده شد.

مدیر مرکز جامع توانبخشی شهر دماوند در حاشیه این مراسم با بیان اینکه اکنون این مرکز در ساختمان تجاری مستقر است، اظهار کرد: در حال حاضر، ۶۰ معلول ذهنی بالای ۱۵ سال در مرکز جامع توانبخشی دماوند نگهداری می‌شوند.

سیداحمد عقیلی افزود: اگر هرچه زودتر ساختمان جدید مرکز جامع توانبخشی احداث شود، می‌توانیم ۱۵۰ معلول ذهنی را به طور شبانه‌روزی نگهداری کنیم و حداقل ۶۰ نفر نیز در این مرکز مشغول به کار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه درصدد هستیم که در مدت دو سال ساختمان جدید مرکز توانبخشی را به بهره‌برداری برسانیم، گفت: مساحت زمین ساختمان جدید دو هزار و ۶۶۰ مترمربع و زیربنای آن دو هزار و ۹۸۰ مترمربع در سه طبقه است.

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند نیز با تأکید بر اینکه با توجه به افزایش جمعیت، دماوند نیاز به مراکز درمانی بیشتر نیاز دارد، پیشنهاد داد که مرکز توانبخشی ضمن نگهداری معلولان ذهنی، نسبت به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی اهالی منطقه اقدام کند.

انتهای پیام/س