به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند در نشست کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: سال گذشته ۲۷ میلیارد تومان دارو قاچاق در شهرستان دماوند کشف شد‌ و از مهم‌ترین آن یک محموله با ۱۸ کامیونت دارو قاچاق به ارزش ۱۸ میلیارد تومان بود.

وی افزود: دماوند سال گذشته در حوزه عملکرد در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از شهرستان‌های موفق استان بود و قاچاق دام زنده از موضوعات مهم این حوزه محسوب می‌شود.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند گفت: با توجه به قرار گرفتن دماوند در دو محور مواصلاتی، به نهادهایی همچون پلیس راه، راهداری و نیروی انتظامی نسبت به انجام مراقبت‌های ویژه در خصوص حمل دام در این محور تأکید شده است.

جهانشاهی تصریح کرد: دماوند در سال گذشته کمترین میزان عرضه فرآورده‌های نفتی خارج از شبکه را در بین شهرستان‌های استان تهران داشته است.

وی کالاهای سلامت محور را به عنوان یکی دیگر از موضوعات مهم دانست و بیان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع که به سلامت انسان مربوط است مقرر شدتا نشستی به صورت منظم توسط شبکه بهداشت و درمان و اداره صنعت، معدن و تجارت انجام شود و کالاهای سلامت محور مورد بررسی قرار گیرد تا شاهد کمترین قاچاق کالای سلامت محور باشیم.

انتهای پیام/س