به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه دماوند ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: از زحمات جان برکفان این نیروی مقتدر کشور قدردانی می‌کنیم؛ نیروی انتظامی ۱۳ هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز دارد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند «نیروی انتظامی در مسئولیت خود که ایجاد امنیت بوده، از مظهر حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است، افزود: امنیت پایدار ایران مرهون قدرت نظامی و نیروهای مسلح کارآمد دولت مقاومت و مشارکت سیاسی مردم است.

* اراده برای جلوگیری از خام‌فروشی بین برخی تصمیم‌گیرندگان وجود ندارد

امام جمعه دماوند گفت: علم و پیشرفت علمی و اقتصاد قوی و مستقل پشتیبان امنیت کشور است و غفلت از تقویت بنیه دفاعی کشور باعث طمع تهاجم و تجاوز بیگانگان و تحمیل جنگ و توطئه می‌شود؛ تلاش برای قطع وابستگی کشور به دیگران و کوشش برای استقلال نظامی و اقتصادی و سیاسی و فرهنگی از بزرگ‌ترین عبادات است.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: سازمان توسعه صنعتی ملل متحد یونی دو اعلام کرده که جمهوری اسلامی ایران طی ۱۶ سال گذشته از رتبه ۹۵ در میان ۱۳۵ کشور با ارتقای ۴۰ پله‌ای به رتبه ۵۸ تا سال ۲۰۱۸ دست یافته است.

وی بیان کرد: نقطه ضعف ما در خام‌فروشی است؛ عزم و اراده برای جلوگیری از خام‌فروشی بین برخی تصمیم‌گیرندگان وجود ندارد و فروختن مواد معدنی و محصولات کشاورزی و نفتی بدون فرآوری و ارزش افزوده بلای اقتصاد ماست.

*کشاورزان و باغداران دماوندی از قیمت ارزان سیب گله دارند

امام جمعه دماوند افزود: دولت باید برای تقویت بخش کشاورزی برنامه علمی و قوی داشته باشد؛ کشاورزان و باغداران دماوندی از قیمت ارزان سیب گله دارند، چراکه هزینه تمام شده سیب از قیمت خرید آن از باغداران بیشتر است؛ طبق برخی گزارش‌ها سیب را در میدان تره‌بار از کشاورزان بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان می‌خرند در حالی که هزینه تولید آن بیشتر از این قیمت است.

فتاح‌دماوندی گفت: دولت و تعاونی‌های کشاورزی باید برای صادرات سیب برنامه جدی داشته باشند؛ صادرات به کشورهای همسایه ساده‌ترین راه تقویت تولید کنندگان داخلی است و دولت و حاکمیت باید دست دلالان و زالوصفت را از اقتصاد قطع کنند.

وی تصریح کرد: باندهای فساد اقتصادی برای به دست آوردن ثروت حاضرند هر کاری انجام دهند و مفسدان اقتصادی چه بدانند و چه ندانند، پیاده نظام آمریکا و دشمنان ملت ایران هستند؛ هر کس به انقلاب و شهدا خیانت کند، دیر یا زود چوبش را خواهد خورد.

*مقاومت مردم و ستودنی است/ فشارهای اقتصادی نفس‌های آخر دشمنان علیه ماست

امام جمعه دماوند بیان کرد: مردم ایران به خصوص قشرهای ضعیف سال‌های سختی را سپری می‌کنند و مقاومت مردم و ستودنی است؛ فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها، نفس‌های آخر دشمن استکبار علیه ماست و دشمن بیش از این زوری ندارد.

فتاح‌دماوندی افزود: دشمن از دی ماه سال ۹۶ با فتنه دراویش دشمن می‌خواست که فتنه سال ۱۳۸۸ را دوباره کلید بزند، اما ناکام شد؛ فشار اقتصادی و جنگ روانی دو عامل ایجاد تابستان داغ و زمستان سرد بود، اما هوای سیاسی ایران معتدل ماند.

وی گفت: جبهه عبری، عربی و غربی به معنای وحدت رویه آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات نقشه جدیدی برای فتنه انگیزی در منطقه ما کشیده‌اند و دشمنان تشیع برای کمرنگ کردن اثر راهپیمایی اربعین فتنه جدیدی را در عراق کلید زدند.

*ردپای رسانه‌های مورد حمایت سعودی‌ها در فتنه عراق

امام جمعه دماوند افزود: اعتراض به بیکاری و مشکلات اقتصادی در عراق چرا دقیقاً در آستانه اربعین شکل می‌گیرد؛ ردپای رسانه‌های مورد حمایت سعودی‌ها در فتنه عراق به وضوح قابل مشاهده است و داعش، حزب بعث و منافقان، جوانان عراقی را برای شورش تحریک می‌کنند.

فتاح‌دماوندی گفت: مردم عراق با وجود به حق بودن خواسته‌های اقتصادی‌شان باید هوشیار باشند؛ عربستان تلاش می‌کند تا تظاهرات عراقی‌ها را ضد ایرانی جلوه دهد و بین ایران و عراق اختلاف ایجاد کند؛ فتنه گران سعودی بعد از شکست در یمن در ایام وحدت آفرین اربعین در عراق چند دندان نشان می‌دهند.

وی تصریح کرد: ایجاد فتنه ملی، مذهبی و قومی و فریب جوانان طرح مسموم به دشمنان مشترک عراق و ایران است؛ البته اخبار جدیدی حاکی از آن است که دولت عراق گفتگو با معترضان را آغاز کرده است.

*ناآرام کردن تهران، بغداد و بیروت طرح پیشنهادی عربستان بود

امام جمعه دماوند بیان کرد: مبارزه با فساد، بهبود خدمات‌رسانی و افزایش اشتغال از مطالبات عمومی عراقی است، اما موج‌سواری دشمنان، کینه‌توز و تبدیل به اعتراض به جنگ داخلی و تجزیه عراق هدف اصلی استعمارگران است.

فتاح‌دماوندی افزود: آغاز دعوت‌ها برای تظاهرات و اعتراضات از یک ماه قبل در شبکه‌های اجتماعی و در فضای مجازی آغاز شده بود؛ عموم کسانی که دعوت‌های تند و تحریک‌آمیز داشته‌اند به نوعی بعثی یا مرتبط با حزب بعث بوده‌اند و دختر دیکتاتور معدوم بعثی عراق در توییتی از این اعتراض‌ها حمایت کرد و آن‌ها را نسل قادسیه خواند و نوشت کل عراق با شماست.

وی گفت: ناآرام کردن تهران، بغداد و بیروت طرح پیشنهادی عربستان به دولت ترامپ بود؛ بن سلمان ۱۰۰ میلیون دلار در مجموعه شبکه تلویزیونی‌ام بی سی شود که جامعه هدف آن لبنان عراق و ایران باشد.

*با موضعی ضعیف نمی‌توان پیشرفت سیاسی داشت

امام جمعه دماوند تصریح کرد: طرح سعودی در عراق در حال اجرا است، بدون اینکه رهبر مشخصی داشته باشد تا کاملاً مردمی جلوه کند؛ اعتراض‌های کنونی در عراق شباهت‌های زیادی به اعتراضات دی ماه سال ۱۳۹۶ در ایران دارد و همزمان شدن آغاز تظاهرات در عراق با آغاز حرکت مردمی برای راهپیمایی اربعین اصلاً اتفاقی و تصادفی نیست و چنگال فتنه گران سعودی با حمایت آمریکا نمایان است.

وی بیان کرد: امیدواریم با هوشیاری مردم و جوانان عراقی آرامش دوباره به این کشور اهل‌بیت بازگردد؛ اما در یمن عملیات نصر من الله موازنه قدرت را در عرصه نبرد زمینی ایجاد کرد؛ برتری‌های نظامی یمنی‌ها زمینه گفت‌وگوهای سیاسی را فراهم کرده است، چون با موضعی ضعیف نمی‌توان پیشرفت سیاسی داشت.

انتهای پیام/س