به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمود نقیبی، رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد در نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند اظهار کرد: علی‌رغم پیگیری مدیریت شهری آبسرد، شاهد فعالیت کتابخانه‌‌ها در حد توزیع کتاب توزیع هستیم، این در حالی است که کتابخانه آبسرد، فعال‌ترین کتابخانه شهرستان دماوند است و فعالیت‌هایی مانند نقد کتاب، خطاطی، نقاشی، قرآن و کانون شعر و ادب آن برگزار می‌شود.

وی افزود: با وجود راه‌اندازی فرهنگسرا در آبسرد، این مجموعه و کتابخانه پاسخگوی نیاز جوانان و نوجوانان نیست؛ در حال حاضر، بسیاری از برنامه‌های فرهنگی در سالن‌های ورزشی برگزار می‌شود که با مشکلات عدیده‌ای همراه است و پیشنهاد ما در این خصوص، استفاده از ماده ۱۹ به جهت واگذاری به مدیریت شهری و روستایی است.

*واگذاری سالن‌های بلااستفاده در ادارات و نهادها

رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد ادامه داد: بهتر است که بهره‌برداری از سالن‌های ورزشی توسط شوراها و شهرداری‌ها مدیریت شود.

نقیبی عنوان کرد: یکی از مسائل در حال پیگیری، واگذاری سالن‌های بلااستفاده در ادارات و نهادهاست که با استفاده از ماده ۱۹ و ۲۷ جهت امور ورزشی مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی آبسرد بیان کرد: در شهرها و روستاهای دماوند، فعالیت‌های فرهنگی خوبی صورت می‌گیرد که متأسفانه بازتابی ندارد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند با برنامه‌ریزی شورای روستا و شهری، تحول بزرگی انجام دهد.

نقیبی تصریح کرد: با عنایت به این موضوع که در سنوات گذشته در کنار کتابخانه بعثت آبسرد، زمینی جهت توسعه و ساخت فرهنگسرا و سالن همایش صورت جلسه و واگذار شد، متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفته و مدیریت شهری آبسرد، آمادگی دارند که جهت اعتلای بیشتر مسائل فرهنگی، همکاری لازم را به عمل آورند.

انتهای پیام/س