به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سیدکمال سادات صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ستاد مردمی برگزاری چهارمین یادواره ۱۷۰ شهید شهر دماوند و هفت شهید گمنام فعالیت خود را از ماه‌های قبل آغاز کرده که این مراسم در روز ۱۹ مهرماه از نماز مغرب و عشاء در مسجد حضرت ولی‌عصر (عج) شهرک ولی‌عصر (عج) منطقه گیلاوند شهر دماوند برگزار می‌شود.

وی در خصوص برگزاری یادواره شهدای دماوند در منطقه گیلاوند افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ستاد، قرار بر این است که یادواره شهدای شهر دماوند و هفت شهید گمنام یک سال در مرکز شهر و یک سال در منطقه گیلاوند برگزار شود.

*کاهش هزینه‌ها با برگزاری متمرکز یادواره شهدای شهر دماوند

دبیر ستاد مردمی یادواره شهدای شهر دماوند و هفت شهید گمنام گفت: در سال‌های گذشته یادواره شهدای شهر دماوند به صورت محلات مرکزی، محلات شمالی، دانش‌آموزی و … برگزار می‌شد که شهرداری از این مراسم حمایت می‌کردند و این موضوع باعث افرایش هزینه می‌شد.

سادات ادامه داد: برای کاهش هزینه‌های یادواره شهدای شهر دماوند و اتحاد بیشتر بین محلات این شهر، چند سالی است که تصمیم گرفته شده تا این مراسم ارزشی به صورت متمرکز برگزار شود؛ یادواره‌های شهدای دیگری در طول سال در بعضی نقاط دماوند به صورت خودجوش برگزار می‌شود و شهرداری کمک مالی انجام نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه به دنبال برگزاری کنگره شهدای شهرستان دماوند هستیم، تصریح کرد: برگزاری کنگره شهدا در حال کلید خوردن است و ستاد برگزاری یادواره شهدای شهر دماوند این قابلیت را دارد که این کار بزرگ را انجام دهد.

*حوزه اجتماعی محوریت سخنرانی یادواره شهدای دماوند

دبیر ستاد مردمی یادواره شهدای شهر دماوند و هفت شهید گمنام بیان کرد: برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی در یادواره شهدای شهر دماوند و هفت شهید گمنام از شرکت‌های تبلغاتی رسانه ملی دعوت کرده‌ایم تا مراسم متنوعی را داشته باشیم.

سادات بیان کرد: در نشست‌های هماهنگی ستاد مردمی یادواره شهدای شهر دماوند و هفت شهید گمنام تصمیم گرفته شده تا بیشتر در این مراسم به حوزه اجتماعی پرداخته شود و سخنرانان در همین حوزه مباحثی را مطرح می‌کنند.

وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام میرلوحی از کارشناسان مذهبی، سخنران چهارمین یادواره شهدای شهر دماوند و هفت شهید گمنام هستند، ادامه داد: اجرای این مراسم بر عهده سیدرضا نواب از مجریان صداوسیما و مداحی آن بر عهده حاج حسین هوشیار است.

*۱۲۴ دقیقه برنامه متنوع در چهارمین یادواره شهدای دماوند/ پیش‌بینی هزینه‌ها تا سقف ۷۰ میلیون تومان

دبیر ستاد مردمی یادواره شهدای شهر دماوند و هفت شهید گمنام، خیرمقدم توسط امام جمعه دماوند، پخش نماهنگ، هم‌خوانی گروه سفیر، اجرای نمایش جمعی با عنوان «شهید زنده» و برپایی نمایشگاه به همت بسیجیان حوزه پنج را از دیگر برنامه‌های متنوع این یادواره شهدا عنوان کرد.

سادات با اشاره به اینکه مدت مراسم ۱۲۴ دقیقه است که سعی می‌کنیم تا برنامه‌ها فشرده‌تر اجرا شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌های هماهنگی حمل و نقل برای انتقال شهروندان از مساجد محلات شهر دماوند به مراسم و همچنین مسائل امنیتی انجام شده است.

وی در خصوص هزینه‌های یادواره شهدای شهر دماوند و هفت شهید گمنام تأکید کرد: سقف اعتباری که از سوی اعتبارات ماده پنج شهرداری در نظر گرفته شده، ۷۰ میلیون تومان است، اما هزینه‌ها کمتر از این خواهد؛ در سال گذشته برای برگزاری سومین یادواره شهدای شهر دماوند و هفت شهید گمنام با تهیه غذا برای دو هزار نفر حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه شد.