پیشخوان » شهر فیروزکوه » شهرستان فیروزکوه
کد خبر : 2196
سه شنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵
معاون فرماندار فیروزکوه تأکید کرد

لزوم انتقال شرکت تأمین ماسه فیروزکوه به خارج از محدوده شهری/ کشتارگاه‌ فیروزکوه در سال ۹۶ ساماندهی شود

معاون سیاسی انتظامی فرماندار فیروزکوه بر لزوم انتقال شرکت تأمین ماسه فیروزکوه به خارج از محدوده شهری تأکید کرد و گفت: کشتارگاه‌ فیروزکوه در سال 96 ساماندهی شود.

لزوم انتقال شرکت تأمین ماسه فیروزکوه به خارج از محدوده شهری/ کشتارگاه‌ فیروزکوه در سال ۹۶ ساماندهی شود

 

به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از فیروزکوه، نهمین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان فیروزکوه با حضور معاونت سیاسی انتظامی فرمانداری و رئیس کارگروه دکتر بندادکرمانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه و اعضاء کارگروه در در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان فیروزکوه ضمن تقدیر و تشکر از  اعضاء جلسات کارگروه سلامت و امنیت غذائی خاطرنشان کرد: کارگروه فوق یکی از مهمترین و قویترین نشست‌های شهرستان فیروزکوه است که در کارگروه استان نیز عملکرد چشمگیری داشته است.

کریمی در ادامه در خصوص پیگیری‌ها و مباحث مربوط به مدیریت پسماند با همکاری شهرداری و فرمانداری، دستیابی به گام‌های اجرائی ساماندهی کشتارگاه در سال 96، انتقال شرکت تأمین ماسه به خارج از محدوده شهری، کاهش بیماری‌ها و ارتقای سلامت جامعه خصوصا مردان با اصلاح الگوی مصرف غذائی و افزایش مصرف میوه و سبزیجات در افراد جامعه تأکید کرد.

در ادامه دکتر سیف‌اللهی پزشک خانواده مرکز خدمات جامع سلامت شهدای هفتم تیر، در خصوص بزرگداشت هفته ملی سلامت مردان (1-7 اسفند ماه) و چالش‌های آن در خانواده صحبت و با ذکر خطراتی که مردان بیشتر با آن مواجه‌اند و باید آگاهی بیشتری از این موارد داشته باشند، مواردی همچون حوادث رانندگی، حوادث شغلی، آلودگیهای محیط زیست، امواج موبایل و ماهواره، آلودگیهای آب و هوا، آلودگیهای صوتی، تغییر الگوی تحرک افراد که شیوه زندگی نوین به تدریج تحرک بدنی را در بسیاری از مردان کاهش داده است، مصرف سیگار، موادمخدر، الکل و … ، افزایش سن ازدواج جوانان به خصوص در محیط های شهری، افزایش میانگین امید به زندگی در جامعه و رشد آرام و تدریجی جمعیت میانسالان با توجه به هرم جمعیتی در دو دهه اخیر را ارائه نمود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه نیز، ضمن تبریک هفته سلامت مردان روز شمار آن را بیان وخواستار اهتمام بیشتر روسای ادارات نسبت به بزرگداشت آن، با توجه به نقش مهم مردان در سلامت جامعه شد و دستور کار جلسه را قرائت کرد. سپس ادارات در خصوص عملکرد خود در راستای اجرای بندهای مصوبات کارگروه گذشته توضیحاتی را ارائه نمودند.

پس از ارائه عملکرد بندادکرمانی در خصوص نتایج حاصله از برگزاری کارگروه سلامت در سال ۹۵، مواردی همچون جانمائی انتقال صنوف آلاینده به خارج از بافت شهری، حل مشکلات مربوط به امور آب جهت انتقال شرکت تأمین ماسه به خارج از محدوده شهری، جانمایی و تملک زمین جهت احداث تصفیه خانه شهرستان فیروزکوه، بهره برداری از کوره لاشه‌سوز در کشتارگاه، تشکیل کمیته ایمنی آب و کمیته پسماند، اجرای برنامه جامعه ایمن و تشکیل نشست‌ها هماهنگی با ادارات شهرستان را بیان و از کلیه ادارات در خصوص پیگیری و دستیابی به مصوبات سال 95 تشکر و قدردانی نمود.

گفتنی است؛ در پایان نشست از ادارات صنعت ، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان با توجه به حضور مستمر روسای ادارات، پیگیری فعال، انجام مکاتبات و اجرای مصوبات کارگروه به عنوان اعضاء برتر تقدیر و تشکر گردید.

منبع: استانداری تهران

انتهای پیام/