برگزیده‌ها » پیشخوان » تاپ صفحه اصلی » شهر دماوند » شهرستان دماوند
کد خبر : 20724
جمعه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

«وحدت»؛ مهم‌ترین عامل بازدارندگی دشمن/ جنگ تحمیلی آموخت روی پای خود بایستیم

امام جمعه دماوند با بیان اینکه مهم‌ترین عامل بازدارندگی دشمن، وحدت و همدلی ما در همه زمینه‌هاست، گفت: جنگ تحمیلی به ما آموخت که باید روی پای خود بایستیم.

«وحدت»؛ مهم‌ترین عامل بازدارندگی دشمن/ جنگ تحمیلی آموخت روی پای خود بایستیم

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند که پس از دو ماه تعطیلی به دلیل وضعیت شیوع کرونا برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: برکات دفاع مقدس در نگاه امام راحل فراوان و دیدگاه ایشان فرصت محور بود.

وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی به ما آموخت که باید روی پای خود بایستیم، افزود: دفاع مقدس ریشه‌های انقلاب پربار اسلامی را عمیق‌تر کرد؛ همیشه کسانی بودند و هستند که مقاومت عزتمندانه را زیر سؤال می‌برند و در جامعه شک و تردید ایجاد می‌کنند.

امام جمعه دماوند گفت: این روزها کسانی هستند که مقاومت اقتصادی ملت ایران را تقبیح و سیاست‌های نظام را تضعیف می‌کنند؛ دشمن مستکبر امنیت، سلامت، معیشت و وحدت ما را نشانه گرفته است و باید هوشیار باشیم.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: درباره سلامت، همه باید امر به معروف و نهی از منکر کنیم؛ ماسک زدن و رعایت بهداشت را جدی بگیریم؛ بدانیم که مهم‌ترین عامل بازدارندگی دشمن، وحدت و همدلی ما در همه زمینه‌هاست.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس نشان داد که امکان مبارزه طولانی علیه تمامی قدرت‌های جهانی وجود دارد و دفاع مقدس، رشد صنایع نظامی ما را به دنبال داشت، تصریح کرد: جنگ تحمیلی و دفاع مقدس شکست دو ابرقدرت شرق و غرب و احساس ذلت سردمداران نظام‌های فاسد درمقابل اسلام را در پی داشت.

امام جمعه دماوند تأکید کرد: از مادران و پدران و خواهران و برادران و همسران و فرزندان شهدا و جانبازان به خاطر تحلیل‌های غلط این روزها رسماً معذرت می‌خواهم؛ از خداوند می‌خواهم که مرا در کنار شهدای جنگ تحمیلی بپذیرد ما در جنگ برای یک لحظه هم نادم و پشیمان نیستیم.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه دشمنان در هر زمینه ای که از ما ضعف ببینند دندان طمع خود را تیز می‌کنند قوی شدن راه حل مشکلات است، افزود: نیروهای مسلح باید بیش از پیش تقویت شوند تا کسی جرأت نکند به این کشور تعرضی کند.

وی ادامه داد: درباره سلامت همه باید امر به معروف و نهی از منکر کنیم و ماست زدن و رعایت بهداشت را جدی بگیریم؛ در حوزه معیشت، اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جویی و مبارزه با احتکار و گرانفروشی و ادامه نهضت احسان و کمک مؤمنانه به نیازمندان باید مد نظر باشد.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه بعد از یک ماه از آشکار سازی روابط کشور امارات با رژیم جعلی صهیونیستی نوبت به آل‌خلیفه بحرین رسیده که برای آمریکا خوش رقصی کنند، گفت: ممکن است برخی کشورهای آفریقایی هم به جلگه دوستان صهیونیستشان بپیوندند؛ چراکه نتانیاهو و بن سلمان در آستانه انتخابات آمریکا به یکدیگر نیاز دارند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: غده سرطانی صهیونیست پیکره شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب را تسخیر کرده و همه را با هم مسموم خواهد کرد؛ سریال بازی حمایت از رژیم صهیونیستی نیروهای مقاومت را متحدتر و هوشیارتر کرده است.

انتهای پیام/