برگزیده‌ها » پیشخوان » تاپ صفحه اصلی » شهر آبعلی » شهر دماوند » شهرستان دماوند
کد خبر : 20700
سه شنبه - ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰

سفر رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس به دماوند/ قوه قضاییه با ساخت‌وسازهای غیرمجاز برخورد جدی داشته باشد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون محیط زیست و منابع طبیعی در سفری کوتاه به شهرستان دماوند از چند منطقه زیست محیطی بازدید و مشکلات مربوطه را بررسی کرد و خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی با افراد مختلف در این منطقه شد.

سفر رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس به دماوند/ قوه قضاییه با ساخت‌وسازهای غیرمجاز برخورد جدی داشته باشد

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سفر نیم روزه رئیس فراکسیون محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به شهرستان دماوند با بررسی مشکلات و معضلات مهم زیست محیطی این شهرستان همراه بود.

سمیه رفیعی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بدون تشریفات و با حضور فرماندار دماوند بازدید خود را از منطقه گندک و دفن زباله ۷ شهر شرق استان تهران شروع کرد و پای درد و دل و مشکلات پیمانکار این مجموعه نشست و از مسؤول محل دفن زباله خواست تا راه حل مناسب برای حل مشکلات این مجموعه به کمیسیون ارائه شود.

وی در همان محل از محل جمع آوری و عقیم سازی سگ‌های بلاصاحب نیز دیدن کرد و در حاشیه این بازدید، ضمن تحسین عملکرد کادر پزشکی مستقر در مجموعه اظهار کرد: ایجاد همچین فضایی برای عقیم سازی سگ‌های ولگرد می‌تواند به عنوان یک مجموعه نمونه در استان تهران شناخته شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در ادامه بازدید خود به کشتارگاه دام سبک و سنگین دماوند سر زد و خواستار انتقال این مجموعه به خارج از شهر شد و عنوان کرد: این مجموعه باید از حالت سنتی به سمت صنعتی و مدرن رود، نکته قابل توجه این مجموعه این است که پسماندهای مجموعه به صورت آب مجاز برای کشاورزی در می‌آید.

رفیعی در ادامه سفر خود به شرق استان خود از منطقه آبعلی که با حساسیت بسیار بالایی برخودار بود دیدن کرد که در این شهر شاهد ساخت و ساز در کوه‌های منابع طبیعی بود و با وجود اینکه منطقه دارای شیب صد در صد بود ولی امکاناتی هم‌چون آب، برق و سایر امکانات را دارا بود که نماینده مردم در مجلس یازدهم از دستگاه قضا خواستار برخورد خیلی جدی با این افراد سودجو را کرد.

وی در پایان بازدید از ساخت و سازهای غیرمجاز در دامنه کوه‌های آبعلی ضمن انتقاد از این موضوع بیان کرد: با وجود اینکه این منطقه دارای شیب صد در صدی است اما در کمال تعجب شاهد وجود امکانات مختلفی بوده و این درحالی است که بسیاری از مناطق روستایی در استان تهران از این گونه امکانات اولیه بی‌بهره‌اند.

وی با حساسیت برخورد قاطع دستگاه قضایی با افراد مختلف در این منطقه را خواستار شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/