برگزیده‌ها » پیشخوان » تاپ صفحه اصلی » شهرستان دماوند
کد خبر : 20690
دوشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹

دماوند از صنایع منحصر به فرد و پاک برخوردار شود/ حضور گردشگران با برنامه‌ریزی تبدیل به فرصت خواهد شد

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان این مطلب که دماوند باید از صنایع منحصر به فرد و پاک برخوردار باشد، گفت: حضور گردشگران در دماوند با برنامه‌ریزی صحیح تبدیل به فرصت خواهد شد.

دماوند از صنایع منحصر به فرد و پاک برخوردار شود/ حضور گردشگران با برنامه‌ریزی تبدیل به فرصت خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی جمالی‌نژاد، روز سه‌شنبه در نشست بررسی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دماوند اظهار داشت: طبیعت، فضای سبز و قدرت خدادادی در شهرستان دماوند بی‌نظیر است و نباید این قدرت را از بین برد.

وی افزود: دماوند باید صنایع منحصر به فرد و پاک داشته باشد و در حوزه صنایع تبدیلی و وابسته به کشاورزی ورود پیدا کند.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور خاطرنشان کرد: با توجه به مطالعات اخیر در سازمان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌ها، شاهد مهاجرت افراد از تهران به شهرها و روستاهای پیرامون هستیم؛ در صورت برنامه‌ریزی صحیح، این موضوع فرصت و در غیر این صورت تهدید خواهد بود.

جمالی‌نژاد گفت: با توجه به موضوع بین‌شهری بودن دماوند، شاهد سرریز گردشگران و مسافران در ایام پایانی هفته به این شهرستان هستیم که باید با برنامه‌ریزی‌ صحیح، از این ظرفیت استفاده کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۸۰ هزار پروژه عمرانی در کشور داریم و در هفته دولت سال جاری، بیش از ۱۸ هزار پروژه با بیش از ۵۰ هزار میلیارد در شرایط پیچیده اقتصادی و تورم افتتاح شد.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: اضافه بر پروژه‌های معمول، ۱۳۰ هزار مورد نوسازی منازل در بحث زلزله کرمانشاه صورت گرفت؛ انصافا همه مدیران کشور تلاش می‌کنند، اما در برخی موارد این اقدامات عنوان نمی‌شود و نارضایتی مردم به دلیل دیدن نیمه خالی لیوان است.

جمالی‌نژاد بیان کرد: اعتمادسازی، نظام‌مند بودن، حضور در مراکز عمومی و پاسخگو بودن شهرداران از جمله موضوعات حائز اهمیت است.

وی اضافه کرد: ظرفیت‌های استان تهران بی‌نظیر است و نباید برنامه‌ریزی شهرها تنها با یک الگو باشد؛ برنامه‌ریزی شهرها باید بسته به بوم، طبیعت و اقلیم باشد.

انتهای پیام/