انتخابات 98 » پیشخوان » شهر دماوند » شهرستان دماوند
کد خبر : 19470
شنبه - ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
دادستان عمومی و انقلاب دماوند:

استفاده از القاب و عناوین علمی غیرواقع در تبلیغات انتخابات جرم است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند گفت: استفاده از القاب و عناوین علمی غیرواقع در تبلیغات انتخاباتی وصف مجرمانه داشته و تخلف انتخاباتی و جرم محسوب می‌شود.

استفاده از القاب و عناوین علمی غیرواقع در تبلیغات انتخابات جرم است

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمدتقی تقی‌زاده در نشست هم‌اندیشی با کاندیداهای انتخابات مجلس حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در سالن جلسات فرمانداری دماوند اظهار کرد: استفاده از القاب و عناوین علمی غیرواقع در تبلیغات انتخاباتی وصف مجرمانه داشته و تخلف انتخاباتی و جرم محسوب می‌شود.

وی افزود: همچنین الصاق پوسترهای تبلیغاتی در مکان‌های غیرمجاز خاص نیز وصف مجرمانه دارد و مسؤولیت نصب پوسترها در مکان‌هایی که قانون آن را جرم‌انگاری کرده بر عهده کاندیداها است، بنابر این افراد باید پوسترها و تبلیغات خود را در محل‌هایی که شهرداری‌ها و دستگاه اجرایی تعیین کرده نصب کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند تأکید کرد: ممکن است در بحث انتخابات، در حین سخنرانی و یا در پوسترها از عناوین مجرمانه حاوی توهین به سایر کاندیداها، مراجع قانونی، مقامات مسؤول و سایر افراد استفاده شود، از این رو باید در چاپ پوسترها دقت زیادی صورت گیرد.

تقی‌زاده گفت: از دیگر موارد مهم این است که کاندیدا باید سعی کنند که ایده‌های انتخاباتی خارج از توان خود و وظایف مجلس ارائه ندهند و به این ترتیب امیدواریم که شاهد انتخاباتی آرام و سالم در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه باشیم.

انتهای پیام/