برگزیده‌ها » پیشخوان » روستاها » شهرستان دماوند
کد خبر : 18872
چهارشنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
بخشدار مرکزی دماوند:

۱۴۰ پروژه عمرانی در بخش مرکزی دماوند در نظر گرفته شده است

بخشدار مرکزی دماوند گفت: ۱۴۰ پروژه عمرانی طی سال جاری در بخش مرکزی دماوند در نظر گرفته شده است

۱۴۰ پروژه عمرانی در بخش مرکزی دماوند در نظر گرفته شده است

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته در روستاهای این بخش اظهار داشت: خدمات رسانی به روستاهای بخش مرکزی بر اساس نیاز سنجی توسط واحد فنی بخشداری به صورت مستقیم و یا از طرف دهیاران و شورای اسلامی روستاها با نظارت این نهاد انجام می‌شود.

وی افزود: در طول سال نیز به منظور بررسی مشکلات اهالی روستاها دیدارهای مردمی در محل دفتر دهیاری هر روستا برگزار و طی آن مشکلات اهالی به صورت موردی بررسی و در صورت نیاز مکاتبات لازم به منظور برطرف سازی مشکلات با نهادهای ذیربط انجام خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و خدماتی این بخش ادامه داد: اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح روستاها در راستای توسعه و آبادانی همچون سنوات گذشته در دستور کار قرار دارد و در سال جاری نیز ۱۴۰ پروژه عمرانی و خدماتی در نظر گرفته شده است.

حیدری تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال جاری نیز ۵۵ پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.

بخشدار مرکزی دماوند در خصوص نحوه سوخت رسانی به روستاها خاطر نشان کرد: سوخت رسانی صرفا به روستاهای فاقد گاز تعلق می‌گیرد و اهالی این روستاها که دارای کوپن هستند، با مراجعه به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نسبت به ثبت نام در سامانه مربوطه اقدام می کنند.

وی اضافه کرد: پس از ثبت نام و ارائه درخواست تخصیص سوخت به این افراد بررسی‌های لازم توسط شرکت فوق الذکر انجام و توزیع سوخت توسط عاملان فروش در هر منطقه انجام خواهد شد.

حیدری در خصوص وضعیت رسیدگی به مشکلات اهالی روستای لی پشت با توجه به برقراری کد آبادی این روستا بیان کرد: به لحاظ قانونی این روستا از تعداد خانوار لازم به منظور افتتاح دهیاری برخوردار بوده؛ لذا پیگیری لازم به منظور صدور مجوز از سوی وزارت کشور در دست اقدام است.

بخشدار مرکزی دماوند تاکید کرد: تا زمان تحقق این موضوع امورات اهالی و رسیدگی به مشکلات آنان توسط شورای بخش و نماینده منتخب این شورا انجام خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا منطقه محمودیه روستا بوده و یا به عنوان مزرعه مورد خطاب قرار می‌گیرد گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران در سال ۶۶ روستای محمودیه به‌عنوان یکی از روستاهای دهستان جمع آبرود این بخش معرفی شد.

این مقام مسئول عنوان کرد: همزمان با چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی نیز با درخواست فرماندار وقت شهرستان، انتخابات شورا در این روستا نیز برگزار شد و از دوره چهارم دارای شورا است.

منبع: مهر

انتهای پیام/