پیشخوان » شهر آبسرد » شهرستان دماوند
کد خبر : 18394
جمعه - ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
در آخرین روز هفته دولت انجام شد

افتتاح ۳ پروژه عمرانی و ورزشی در آبسرد+ تصاویر

فرماندار شهرستان دماوند از افتتاح سه پروژه عمرانی در آخرین روز هفته دولت در آبسرد خبر داد و گفت: زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه ورزشی در دماوند فراهم است.

افتتاح ۳ پروژه عمرانی و ورزشی در آبسرد+ تصاویر

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری با اشاره به پروژه‌های مورد در آخرین روز از هفته دولت در این شهرستان اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح پروژه‌های عمرانی در شهر آبسرد بودیم که یکی از این موارد، افتتاح پیست دوچرخه‌سواری با اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیون تومان بود.

وی افزود: این پیست به طول ۸۰۰ متر احداث شده و اجرای زیرسازی آسفالت، دیوار حایل و تأمین روشنایی نیز در آن صورت گرفته است که اشتغال ۱۵ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرد.

وی افزود: علاوه بر این، شاهد افتتاح پیست اسکیت شهر آبسرد در مساحتی بالغ بر ۶۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان بودیم؛ همچنین از دیگر پروژه‌های مورد افتتاح می‌توان به بهره‌برداری از ۱۶ دوربین‌ پلاک‌خوان با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان اشاره کرد.

فرماندار دماوند از افتتاح مهدکودک ارغوان، زیرپوشش اداره بهزیستی این شهرستان در شهر آبسرد خبر داد که با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید و اشتغال ۲۰ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرد.

صفری در خصوص برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری آزاد و قهرمانی جایزه بزرگ کشوری به میزبانی شهر آبسرد اظهار کرد: خوشبختانه در آخرین روز از هفته دولت در شهرستان دماوند، شاهد برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری کشور در شهر آبسرد بودیم.

وی افزود: شهرستان دماوند با توجه به قابلیت‌هایی مانند آب و هوا، فرصت‌های خوبی برای برگزاری مسابقات ورزشی دارد و مردم نیز قدردان این زحمات هستند.

فرماندار دماوند ادامه داد: با توجه به قابلیت‌های شهرستان دماوند، این نوید را می‌دهیم که فرصت برگزاری مسابقات ملی، کشوری و استانی را در زمینه‌های ورزش‌های پروازی، دوومیدانی، دوچرخه‌سواری و سایر ورزش‌ها فراهم کنیم.

صفری اضافه کرد: اگر ما منابع را در بحث ورزش توسعه دهیم، قطعاً منافع دیگری در حوزه‌های سالم‌سازی و اشتغال جوانان در پی خواهد داشت؛ به عبارت دیگر، چالش‌های اجتماعی را باید با توسعه ورزش و مراکز فرهنگی از بین ببریم و این امر، جزو سیاست‌های ما در دماوند است.

وی بیان کرد: ما در ماه‌های آتی، شاهد برگزاری مسابقات کشوری پاراگلایدر به میزبانی شهرستان دماوند هستیم و تلاش ما این است که فرصت موجود در دماوند را در اختیار فدراسیون‌های ورزشی قرار دهیم؛ در این راستا، از سرمایه‌گذاران به جهت مساعدت، دعوت به عمل می‌آوریم.

فرماندار دماوند تصریح کرد: برگزاری این مسابقات باعث می‌شود که شهروندان ترغیب شده و از فرصت‌ها و فضاهای ورزشی به نحو احسن استفاده کنند؛ ما نیز قول می‌دهیم که بهترین مراکز را برای برگزاری مسابقات ورزشی فراهم کنیم.

انتهای پیام/س