برگزیده‌ها » پیشخوان » شهر دماوند » شهرستان دماوند
کد خبر : 17847
شنبه - ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۳
فرماندار شهرستان دماوند:

کلنگ احداث ۲۰۰۰ واحد طرح ملی مسکن شهری در دماوند به زمین می‌خورد

فرماندار دماوند از کلنگ‌زنی دو هزار واحد طرح ملی مسکن شهری در هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

کلنگ احداث ۲۰۰۰ واحد طرح ملی مسکن شهری در دماوند به زمین می‌خورد

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری امروز در گفت‌وگویی اظهار کرد: در سال ۹۷، بخشنامه‌ای از سوی دولت با تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر تأمین مسکن نیازمندان در حوزه شهری صادر شد.

وی افزود: در این راستا، مقرر شد که اراضی مناسب ساخت مسکن شهری وزارت مسکن و شهرسازی در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد.

فرماندار دماوند ادامه داد: بنیاد مسکن تعداد ۱۷ هزار واحد برای استان تهران در نظر گرفت که ظرفیت سهمیه شهرستان دماوند تعداد ۴۶۰ واحد بود، اما با توجه به امکانات و ظرفیت موجود، ما این سهمیه را در پنج شهر این شهرستان به دو هزار واحد افزایش دادیم.

صفری بیان کرد: به این ترتیب، در هفته دولت کلنگ عملیات اجرایی ساخت پروژه دو هزار واحدی طرح ملی مسکن شهری در پنج شهر شهرستان دماوند به زمین می‌خورد.

وی اظهار داشت: دولت با اجرای این طرح در نظر دارد که افرادی که به مسکن نیاز داشته و قصد خرید و فروش و ارزش افزوده ندارند را شناسایی کند تا افراد، با شرایطی مانند بومی بودن و نداشتن مسکن در این طرح ثبت‌نام کنند.

فرماندار دماوند گفت: اراضی مشخص شده در این خصوص، از لحاظ زیرساخت آماده بوده و این امر موجب سرعت‌بخشی به روند اجرای پروژه می‌شود؛ شهرداری‌ها نیز در این راستا، مکلف به همکاری در خصوص صدور جواز هستند.

صفری اشاره‌‌ای نیز به طرح مسکن جوانان داشت و بیان کرد: ما در حوزه روستایی، طرح مسکن جوانان را اجرا کردیم و این طرح تنها در آبسرد و آبعلی باقی‌ مانده که با وجود مذاکراتی که با مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن انجام دادیم، مسکن جوانان در بخش روستایی شهرهای آبسرد و آبعلی نیز به نتیجه می‌رسد.

انتهای پیام/س