پیشخوان » شهر دماوند » شهرستان دماوند
کد خبر : 17783
دوشنبه - ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
معاون فرماندار دماوند:

یک پنجم از واحدهای مسکن مهر دماوند تحویل داده نشده است

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند گفت: هنوز یک پنجم از واحدهای مسکن مهر دماوند به متقاضیان تحویل داده نشده است.

یک پنجم از واحدهای مسکن مهر دماوند تحویل داده نشده است

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی شیوا، معاون فنی و عمرانی فرماندار دماوند در حاشیه نشست شورای مسکن و بازآفرینی شهری دماوند اظهار کرد: متأسفانه با گذشت ۱۰ سال از آغاز به کار مسکن مهر در این شهرستان، هنوز با مشکلات متعددی مواجه هستیم.

وی افزود: علاوه بر این، مشکلات ناشی از استهلاک طبیعی ساختمان‌ها نیز به این موارد افزوده شده که برخی از آنها، با تلاش تعاونی‌ها قابل حل است.

معاون فنی و عمرانی فرماندار دماوند با بیان اینکه یک پنجم از واحدهای مسکن مهر گیلاوند به متقاضیان تحویل داده نشده است، گفت: از شاخصه‌های شهر خوب می‌توان به امکانات و امنیت اشاره کرد، اما به نظر می‌رسد که مجموعه مسکن مهر، تطابق چندانی با شاخصه‌های فوق ندارند.

شیوا تصریح کرد: هدف ما نزدیک کردن مجموعه مسکن مهر به سمت پایداری شهری است و ایجاد اصول اولیه مانند امنیت شهری و امکانات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

*بخشی از مشکلات ناشی از عدم تحویل واحدهاست

وی تأکید کرد: شهرداری‌ها به عنوان اصلی‌ترین متولیان ایجاد پایداری شهری نقش مهمی دارند و باید توجه بیشتری به موضوعات فوق داشته باشند.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات مسکن مهر ناشی از عدم تحویل واحدهای مسکونی بوده که اغلب ناشی از اشکال قرارداد بین پیمانکار و تعاونی‌ها است.

شیوا اضافه کرد: بخش دیگر مشکلات، وجود ایرادات فنی در خصوص واحدهای تحویل شده و بخشی نیز مربوط به عدم محوطه‌سازی بین بلوک‌ها است.

وی عنوان کرد: نارضایتی از آماده‌سازی کلی سایت، بخش دیگری از مشکلات است که این امر در ابتدا بر عهده راه و شهرسازی بود که با وجود تفاهم‌نامه، به شهرداری‌ها واگذار شد.

انتهای پیام/س