پیشخوان » شهر دماوند » شهرستان دماوند
کد خبر : 16947
سه شنبه - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
معاون فرماندار دماوند تأکید کرد

لزوم همکاری شهرداری‌ها در تأمین هزینه انتقال پسماندهای عفونی دماوند

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند گفت: در حال حاضر شهرداری‌ها همکاری لازم را در تأمین هزینه انتقال پسماند به ورامین داشته باشند تا پس‌ازآن، اقدامی پایدار در جهت خرید و استقرار دستگاه بی‌خطرسازی پسماند عفونی در دماوند صورت گیرد.

لزوم همکاری شهرداری‌ها در تأمین هزینه انتقال پسماندهای عفونی دماوند

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی در نشست کمیته سلامت و امنیت غذایی که صبح امروز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت پسماند پزشکی، یکی از موضوعات مهم شهرستان دماوند است.

وی افزود: تاکنون اقداماتی از سوی شبکه بهداشت و درمان دماوند انجام شده و شرکتی نیز به جمع‌آوری و انتقال آن به ورامین پرداخته است، اما با توجه به موضوعات موجود، هماهنگی و همکاری بیشتر دستگاه‌ها به‌ویژه شهرداری‌ در این خصوص ضروری است.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری دماوند ادامه داد: در این زمینه مقرر بود که بخشی از این هزینه‌ها توسط شهرداری‌ها مشخص و تأمین‌شده و بر اساس تعداد مطب‌های موجود، درمانگاه‌‌ها، مراکز بهداشت و بیمارستان‌ها، این هزینه‌ها را بپردازند.

جهانشاهی بیان کرد: این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است و به‌سلامت جامعه باز می‌شود، ازاین‌رو نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت؛ هرچند موضوع بی‌خطر کردن زباله‌های عفونی باید توسط شبکه بهداشت و درمان صورت گیرد، اما جمع‌آوری آن بر عهده شهرداری‌ها است.

وی عنوان کرد: در این خصوص شهرداری‌ها و شوراها نقش مهمی ایفا می‌کنند و می‌توانند این موضوع را مصوب کنند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند اشاره‌ای نیز به انتقال زباله‌ها از پردیس به گندک داشت و گفت: ما در خصوص تأمین هزینه‌ها با مشکل مواجه هستیم و در این زمینه پیشنهاد استقرار دستگاه زباله‌سوز در شهرستان دماوند و سپس انتقال آن به گندک مطرح است.

جهانشاهی تصریح کرد: خوشبختانه مردم در بحث جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب رضایت دارند، موضوع جمع‌آوری پسماند عفونی نیز مربوط به حوزه بهداشت است که با سلامت انسان‌ها در ارتباط است و ما در مقابل مردم مسئولیم.

وی عنوان کرد: یکی از وظایف عمده شهرداری‌ها و شوراها، بحث بهداشتی و نظارت بر امور سلامت مردم است، محیط‌زیست نیز می‌تواند بر این موضوع نظارت داشته باشد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند تأکید کرد: به‌طورکلی باید اقدامی مؤثر و دائمی در این خصوص انجام دهیم و دستگاه بی‌خطر سازی زباله‌های عفونی با همکاری شهرداری‌ها در این شهرستان مستقر شود.

نصب دستگاه پیش سردکن در رودهن

جهانشاهی اشاره‌ای به حجم پسماندهای دو بیمارستان دماوند داشت و گفت: با تقسیم هزینه‌ها، مبالغ کمی به‌عنوان سهم هر شهرداری به جهت جمع‌آوری و انتقال توسط شرکت واقع در ورامین تعلق می‌گیرد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر شهرداری‌ها همکاری لازم را در تأمین هزینه انتقال پسماند به ورامین داشته باشند تا پس‌ازآن، اقدامی پایدار در جهت خرید و استقرار دستگاه بی‌خطرسازی پسماند عفونی در دماوند صورت گیرد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند اشاره‌ای نیز به مصوبات پیشین این کمیته داشت و بیان کرد: با توجه به مشکل سوخت اورژانس، هماهنگی‌های لازم با شرکت نفت انجام و این مشکل برطرف شد؛ همچنین با توجه به بازدید از کشتارگاه رودهن، مقرر شد دستگاه پیش سردکن تا هفته دولت نصب شود.

انتهای پیام/س