اخبار ویژه » امامزاده هاشم » انتخابات 98 » برگزیده‌ها » پیشخوان » شهر دماوند » شهرستان دماوند » گفت‌وگو
کد خبر : 16915
دوشنبه - ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
تکرار شیطنت‌های سیاسی مسأله امامزاده هاشم (ع) دماوند

میرزایی‌نیکو: پرونده بقعه امامزاده هاشم (ع) دماوند تا پایان انتخابات بسته شد

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: پرونده تغییر مالکیت آستان امامزاده هاشم (ع) تا پایان انتخابات کاملا بسته شده و قرار نیست که اتقاق جدیدی بیفتد.

میرزایی‌نیکو: پرونده بقعه امامزاده هاشم (ع) دماوند تا پایان انتخابات بسته شد

قاسم میرزایی‌نیکو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق در خصوص شایعات مجدد درباره مالکیت آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) دماوند اظهار کرد: در ارتباط با مسأله امامزاده هاشم (ع) هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است.

وی افزود: برخی هر چند وقت یکبار برای انتخابات و تبلیغات مسائلی را درباره آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) مطرح می‌کنند.

*اعلام اعتراض به دستگاه‌های کشوری

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: موضوع اظهار نظر معاون حقوقی رئیس جمهور درباره امامزاده هاشم (ع) به هفت ماه قبل بازمی‌گردد و برنامه تقسیمات کشوری قبل از عید بوده است.

میرزایی‌نیکو ادامه داد: به اظهار نظر داده شده، اعتراض شد و هر دو طرف نظر خواستند؛ پرونده تغییر مالکیت آستان امامزاده هاشم (ع) تا پایان انتخابات کاملا بسته شده و قرار نیست که اتقاق جدیدی بیفتد.

وی تصریح کرد: ما اعتراضات خود را درباره مسائل امامزاده هاشم (ع) به همراه امام جمعه دماوند از طریق مختلف به سازمان اوقاف و امور خیریه، وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرده‌ایم.

*پیگیری عدم جابه‌جایی در سکانداری فرمانداری دماوند

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا جابه‌جایی برخی مسئولان منطقه همچون فرماندار جهت مخالفت با انتقال آستان امامزاده هاشم (ع) دماوند به آمل صحت دارد؟، بیان کرد: در خصوص تغییر فرماندار دماوند، مسائلی به دلیل قانون بازنشستگی مطرح شده و بعضاً به دلایل مختلف شدت و ضعف پیدا کرده است، اما این موضوع ارتباطی به دیگر مسائل ندارد.

میرزایی‌نیکو تأکید کرد: بنده و امام جمعه دماوند در حال پیگیری هستیم که به دلیل شرایط خاص و حساس بودن زمان کنونی تعییر و جابه‌جایی در فرمانداری دماوند اتفاق نیفتد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه وزارت کشور در این زمینه با شدتی که مطرح شده، کاری انجام داده باشد، بخشی از آن صحت ندارد و خود فرماندار بخواهد، می‌تواند در این ارتباط اظهار نظر کند.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره نطق اخیر خود در صحن مجلس افزود: تذکر امروز به برخی وزارتخانه‌ها همان روال عادی بوده و به دلیل مدیریت مختلف در استان، تصمیم گرفتیم که مطالبی را به وزارت کشور، وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی تذکر دهیم.

*تذکر نماینده دماوند و فیروزکوه به وزرای دولت/ یک سال است برای آب شرب وادان دوندگی می‌کنیم

میرزایی‌نیکو روز گذشته در صحن مجلس اشاره‌ای به ماجرای بقعه امامزاده هاشم در تذکر شفاهی به وزیر کشور کرد و گفت: پس از حوادث سیل و مشکلات استانداران و سوء مدیریت‌های ناشی از اهالی وزارتخانه، دوباره قصه‌های تازه و همان خواب و خیال‌های همیشگی؛ این تذکر از طرف اهالی سرزمین مادری‌ام دماوند و فیروزکوه است که من برآمده به سرانگشتان ایشان هستم و هرچه بر آنان برود، باید مقابل مردم بایستید و پاسخگو باشیم.

وی در تذکر شفاهی خود به وزیر نیرو تصریح کرد: برای آب شرب روستای وادان و چند روستا در دماوند و فیروزکوه یکسال است دوندگی می‌کنیم، اما در گیر و دار بوروکراسی اداری داخلی سرگردانیم و این کارها که دیگر به تحریم ربط ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در تذکر شفاهی خود به وزیر جهاد هم بیان کرد: اختیارات و تصمیم‌گیری در مسأله مهم آبیاری تحت فشار را به شهرستان بسپارید که کشاورزان ماه‌ها معطل نمانند؛ بلاتکلیفی زمین دامداری لزور را رفع کنید.

به گزارش عصر شرق؛ چند سالی است که به دلیل مسائل سیاسی و تبلیغاتی در آستانه انتخابات، انتقال مالکیت آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) از شهرستان دماوند به شهرستان آمل در استان مازندران مطرح می‌شود؛ مسأله‌ای که همه اسناد آن نشان از تعلق این آستان به شهرستان دماوند دارد، ولی همچنان برخی به دنبال ایجاد تنش اجتماعی و ناراحتی بین مردم دماوند و آمل که سال‌ها در کنار یکدیگر زندگی صمیمی داشته‌اند، را دارند. 

انتهای پیام/س

 

اخبار مرتبط:

*خط و نشان برای مدعیان «آستان امامزاده هاشم (ع)» دماوند/ خوارج و منافقین در طول تاریخ رنگ عوض کرده‌اند+ فیلم

*مالکیت بقعه امامزاده هاشم (ع) دماوند؛ از ادعا تا واقعیت/ آخرین اظهار نظر رئیس اوقاف درباره عدم تغییرات در بقعه/ وقوع غائله‌ای همچون کازرون دور از انتظار نیست

*از زمان ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس تا اشخاصی که از داوطلب شدن محرومند

*بقعه امامزاده هاشم (ع) متعلق به شهرستان دماوند است

*بررسی‌ها نشان داد که آستان امامزاده هاشم (ع) متعلق به دماوند است/ مدیریت بقعه امامزاده هاشم (ع) توسط دماوند تداوم خواهد داشت

*مردم از مسؤولان کار می‌خواهند نه سیاسی‌کاری/ دماوندی‌ها اجازه حضور مسؤولان سیاسی‌کار را نمی‌دهند/ وزیر ارشاد در مسئله امامزاده هاشم (ع) سبب جرقه فتنه قومی و مذهبی نشود