برگزیده‌ها » پیشخوان » شهرستان دماوند
کد خبر : 15873
چهارشنبه - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷
در نشست ستاد خدمات سفر دماوند مطرح شد

استقرار ۲۴ ساعته یک فروند بالگرد برای ایام نوروز در دماوند

استقرار ۲۴ ساعته یک فروند بالگرد در ایام نوروز و افزایش اقامت در شب در شهرستان دماوند، از جمله موضوعات مطرح‌شده در نشست ستاد خدمات سفر این شهرستان بود.

استقرار ۲۴ ساعته یک فروند بالگرد برای ایام نوروز در دماوند

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری، فرماندار دماوند در نشست خدمات سفر با حضور جمعی از مسؤولان اظهار کرد: فعالیت ستاد خدمات سفر از چند روز آینده آغاز می‌شود و همه باید آمادگی لازم را در این خصوص داشته باشند.

وی افزود: دماوند از جمله شهرستان‌های مهمان‌پذیر است و قطعاً باید پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد.

فرماندار دماوند ادامه داد: اقدامات خوبی در راستای ارائه خدمات به مسافران انجام دادیم که شامل آمادگی اصناف برای ارائه کالاهای ضروری، مباحث بهداشتی، امداد هوایی، جاده‌ای و خودرویی است.

صفری اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی تعداد سفر نسبت به سال قبل، ستاد خدمات سفر و حوادث شهرستان دماوند، آمادگی لازم را در این خصوص دارند.

وی عنوان کرد: در حوزه خدمات زیربنایی مانند آب، برق، حمل و نقل و ارتباطات بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی، آمادگی لازم وجود دارد.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: ما در بحث حمل‌ونقل دستورالعملی به صورت کلی ابلاغ کردیم که ایستگاه‌های تاکسی و مینی‌بوس خالی از خودرو نباشد تا به موقع به ارائه خدمت بپردازند.

صفری گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی، احتمالا در ایام تعطیلات نوروز با بارندگی مواجه خواهیم بود, از این رو، پیش‌بینی نمک و آمادگی نیروهای خدماتی و ستاد بحران از ضروریات است.

وی بر ارائه برنامه‌ای ویژه در آستان امامزاده‌هاشم(ع) این شهرستان تأکید کرد و گفت: با توجه به تردد زیاد مسافران، می‌توان تعدادی غرفه در این محل پیش‌بینی کرد و باید فضایی زنده و شاد در آنجا ایجاد شود و نگاهی ویژه باید در این خصوص داشته باشیم.

فرماندار دماوند از نظارت کافی در خصوص میزان ذخیره و سهمیه سوخت در جایگاه‌های دماوند سخن به میان آورد و عنوان کرد: شیفت جایگاه‌های سوخت باید به گونه‌ای کنترل شود تا در خدمات‌دهی به مسافران دچار مشکل نشویم و شاهد صف‌های طولانی نباشیم؛ چراکه اغلب پمپ‌بنزین‌ها در کنار مسیر اصلی قرار دارد و ممکن است موجب ترافیک شود.

صفری خاطرنشان کرد: هماهنگی‌هایی نیز برای استقرار ۲۴ ساعته یک دستگاه جرثقیل در شهرستان دماوند صورت گرفته که در مواقع لازم مورد استفاده قرار گیرد و هزینه آن بر عهده شهرداری دماوند است؛ محل استقرار این جرثقیل در پلیس‌راه است.

وی ادامه داد: علاوه بر این ما طبق سنوات گذشته، یک دستگاه خودرو در اختیار پلیس‌راه نیز قرار خواهیم داد.

فرماندار دماوند بیان کرد: امسال در شهرستان دماوند امداد هوایی به خوبی انجام می‌شود، با توجه به استقرار یک فروند بالگرد در منطقه از هفته آینده، از پدهای بالگردی که در شهرهای ما ایجاد شده استفاده می‌شود؛ همه شهرهای ما آماده استقرار نیروی هوایی هستند.

صفری همچنین بر نظارت بر اغذیه فروشی‌ها و رستوران‌های بین‌راهی تاکید کرد؛ چراکه با موضوع سلامت مردم در ارتباط است.

همچنین علی شیوا، معاون فنی و عمرانی فرماندار دماوند در ادامه این نشست اظهار داشت: ما تاکنون در این خصوص دو نشست اصلی و تعداد قابل توجهی نشست فرعی در خصوص کمیته‌ها برگزار کردیم و مصوبات آخرین نشست شامل ارائه لیست کشیک ادارات، جانمایی مبادی ورودی شهر برای برپایی چادر استقبال از مسافران و  پیگیری اسکان مسافران از طریق اداره آموزش و پرورش است.

وی افزود: همچنین از دیگر مصوبات می‌توان به لکه‌گیری معابر توسط شهرداری‌ها، جلوگیری از ساخت‌وسازها و حفاری‌ها در ایام نوروز نام برد و خوشبختانه تاکنون گزارشی از ناهماهنگی در خصوص مصوبات حاصل نشده است.

انتهای پیام/س