اقتصادی » برگزیده‌ها » پیشخوان » رودهن » شهرستان دماوند
کد خبر : 15863
سه شنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
فرماندار دماوند خبر داد

ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در دماوند/ اجرای طرح توسعه فضای سبز در رودهن

فرماندار دماوند از ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در این شهرستان خبر داد و گفت: افزایش ۱۰ درصدی مسافرت‌ها در ایام نوروز پیش‌بینی می‌شود.

ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در دماوند/ اجرای طرح توسعه فضای سبز در رودهن

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در حاشیه اجرای طرح پاکسازی جاده‌های شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز حضور معاون راهداری وزیر مسکن و شهرسازی شاهد اجرای طرح پاک‌سازی حاشیه راه‌های شهرستان دماوند بودیم؛ این امر با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و آغاز مسافرت‌های پایانی سال، پاکیزگی اطراف راه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: این امر به دو دلیل انجام شد، اول اینکه به صورت نمادین به مردم اعلام کنیم که حتماً در پاکسازی راه‌ها ما را کمک کنند و در کنار آن ما از مسافران تقاضا داریم که به هیچ وجه زباله‌های خود را در حاشیه راه رها نکرده و کمک کنند تا منظر راه‌ها پاکیزه باشد.

فرماندار دماوند ادامه داد: موضوع دوم اینکه مسیر مسافرت نیز جزئی از مسافرت محسوب می‌شود؛ اگر منظر مسیر راه‌ها پاکیزه باشد، رانندگان نیز با آرامش رانندگی می‌کنند؛ با توجه به پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی مسافرت‌ها در این ایام، امیدواریم که مردم مسافرتی خوب و بدون خطر داشته باشند.

صفری همچنین از شناسایی نقاط حادثه خیز و انجام اقدامات تأمینی در این خصوص خبر داد و گفت: برنامه پاک‌سازی راه‌ها امروز به صورت کلی برای وزارت مسکن و شهرسازی و معاونت راهداری در سراسر ایران برگزار شد، اما این اتفاق در استان تهران، در شهرستان دماوند انجام شد و این پاکسازی در طول مسیر راه مواصلاتی این شهرستان صورت پذیرفت.

وی در خصوص فضای سبز رودهن بیان کرد: ما طرحی برای فضای سبز این نقطه تهیه کردیم و برای انتخاب پیمانکار در سامانه قرار دارد که با انتخاب پیمانکار، طرح ساماندهی حمل و نقل سه راهی مهرآباد آغاز به کار می‌کند.

فرماندار دماوند ادامه داد: با توجه به تفاهم نامه‌ای که با شهرداری رودهن و راهداری امضا شد، امیدواریم که بتوانیم آن را در آینده در اختیار شهرداری قرار دهیم تا اقدام به ایجاد و احیای پارک و فضای سبز کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س