اجتماعی » اخبار ویژه » برگزیده‌ها » پیشخوان » شهر دماوند » شهرستان دماوند » گزارش
کد خبر : 15661
دوشنبه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
بر خلاف وعده مسئولان صورت می‌گیرد

افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای جدید در دماوند/ آیا دماوند ظرفیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای را دارد؟

برخلاف وعده مسؤولان مبنی بر مخالفت با راه‌اندازی فروشگاه زنجیره‌ای در دماوند، اما احتمالاً دوباره شاهد افتتاح فروشگاه دیگر با عنوانی جدید خواهیم بود و سؤال این است که آیا دماوند ظرفیت فعالیت این تعداد فروشگاه زنجیره‌ای را دارد؟

افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای جدید در دماوند/ آیا دماوند ظرفیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای را دارد؟

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، طی ماه‌های اخیر راه‌اندازی فروشگاه‌های متعدد زنجیره‌ای در شهرستان دماوند با گلایه کسبه بومی و محلی همراه شد و در این راستا، کسبه دماوندی با امضای طوماری اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند و مسؤولان نیز وعده‌هایی برای جلوگیری از راه‌اندازی فروشگاه زنجیره‌ای در دماوند داده بودند.

اما امروز نیز فروشگاه زنجیره‌ای جدیدی در میدان ۱۷ شهریور دماوند در حال تخلیه اجناس است؛ آیا با وجود مخالفت و وعده مسئولان شهرستان دماوند، باز هم شاهد افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای جدید در دماوند خواهیم بود؟

سوال اینجاست که بر اساس جمعیت و ظرفیت، آیا دماوند توانایی فعالیت این تعداد فروشگاه زنجیره‌ای را دارد؟!

فروشگاه زنجیره‌ای جدیدی که در عکس شاهد تخلیه اجناس آن هستیم، رئیس اتاق اصناف دماوند اعلام کرده بود که این فروشگاه ضوابط و امکانات راه‌اندازی را ندارد و به هیچ عنوان مجوز راه‌اندازی آن را نخواهیم داد.

همچنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در سفر به دماوند در گفت‌وگو با عصر شرق از مخالفت با راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبر داد و معتقد بود که این مراکز برای دماوند اثرگذار نیستند.

*وقتی مسؤولان فقط وعده می‌دهند؛ اما عمل به وعده … !

از سوی دیگر، فرماندار دماوند نیز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دماوند اظهار کرده بود که تأسیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دماوند مغایر صیانت از مشاغل خرد است.

غلامرضا حسن‌پور، رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور همچنین در همایش اصناف در دماوند، نیمه بهمن ماه امسال، مدعی شده بود: فروشگاههای زنجیره ای باید در مکان هایی گسترش یابند که مغازه و فروشگاه وجود ندارد یا مردم دسترسی مناسبی ندارند ولی متاسفانه در قلب شهر و در کنار اصناف و کسبه های دیگر احداث می شوند؛ همین امر موجب شده تا یک شهر هیچ بهره‌ای از فروشگاه در مالیات دهی و خدمات دهی نمی‌برد.

به هر تقدیر، با راه‌اندازی و افتتاح فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دماوند احتمالاً باید شاهد آجر شدن نان کسبه بومی و محلی در مرکز شهر دماوند باشیم؛ گفتنی است که یک فروشگاه زنجیره‌ای دیگر هم در مرکز شهر دماوند در حال فعالیت است.

یادداشت از: مهدی مرادی

انتهای پیام/س

 

اخبار مرتبط:

فیلم| دردسر فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای کسبه دماوندی