فرماندار شهرستان دماوند:

جاده‌های مواصلاتی دماوند باز است/ پیش‌بینی اسکان مسافران در رودهن و آبعلی/ مشکلی در حوزه روستایی دماوند وجود ندارد

فرماندار شهرستان دماوند از بازگشایی محور هراز خبر داد و گفت: اسکان مسافران در صورت لزوم در محورهای هراز و فیروزکوه پیش‌بینی شده است.

جاده‌های مواصلاتی دماوند باز است/ پیش‌بینی اسکان مسافران در رودهن و آبعلی/ مشکلی در حوزه روستایی دماوند وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری دقایقی پیش در گفت‌وگویی در خصوص وضع شهرستان دماوند در پی بارش اخیر برف اظهار کرد: با همت و تلاش عوامل ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند، تمام محورهای مواصلاتی باز است و مشکلی در رفت و آمد خودروها وجود ندارد.

وی افزود: در حوزه شهری نیز، شهرداری‌ها ضمن آماده‌باش کامل، با تمام توان اقدامات لازم را جهت برف‌روبی و بازگشایی معابر انجام داده‌اند و با توجه به تداوم بارش‌ها، اسکان مسافران نیز پیش‌بینی شده است؛ همه دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله شهرداری‌های پنج شهر و بخشداری‌ها، راهداری، هلال‌احمر، پلیس‌راه و پلیس راهور در منطقه به صورت آماده‌باش کامل قرار دارند.

*پیش‌بینی اسکان مسافران در شهرهای رودهن و آبعلی

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه در حال بازدید از محورها و جاده‌های این شهرستان است، گفت: عصر امروز جاده تهران – دماوند در ساعات اولیه بارش‌ها دچار لغزندگی بود که تعداد تصادف به وقوع پیوست که مشکلات با تلاش عوامل راهداری، پلیس‌راه و هلال احمر برطرف شد.

صفری با اشاره به اینکه محور هراز که به علت بارش شدید برف و کولاک مسدوده شده بود، اکنون باز است و رفت و آمد در این محور انجام می‌شود، تصریح کرد: شهرهای رودهن و آبعلی که در مسیر محور هراز هستند، آماده‌باش کامل هستند و در این شهرها اسکان در صورت لزوم پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص جاده صالح‌آباد مسیر دماوند به کیلان نیز بیان کرد: دو نقطه در جاده صالح‌آباد همواره دچار مشکل می‌شود که اکنون از شهرداری کیلان و راهداری کمک گرفتیم تا نسبت به رفع مشکلات این جاده نیز اقدامات لازم انجام شود.

*مشکلی در حوزه روستایی وجود ندارد

فرماندار شهرستان دماوند در خصوص حوزه روستایی نیز ادامه داد: با تلاش دهیاری‌ها و راهداری مشکلی در حوزه روستایی شهرستان دماوند وجود ندارد و تنها یک مورد قطعی برق در سربندان وجود داشت که به سرعت برطرف شد.

صفری اضافه کرد: با آسیب‌شناسی مشکلات و برگزاری نشست‌های توجیهی، عوامل ستاد مدیریت بحران نسبت به بارش برف گذشته، آماده‌تر بودند و به موقع وارد صحنه شدند و این باعث شد تا از بروز بسیاری مشکلات جلوگیری شود.

وی از رانندگانی که در محورهای هراز و فیروزکوه در حال رانندگی هستند، خواست تا با احتیاط بیشتر رانندگی کنند تا به یاری خداوند شاهد حادثه‌ای در محورهای مواصلاتی شهرستان دماوند نباشیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/س