اجتماعی » پیشخوان » شهرستان دماوند
کد خبر : 14896
دوشنبه - ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۶
معاون شبکه بهداشت و درمان دماوند:

مدارس مروج سلامت نقش بی‌بدیلی در پیشگیری از بیماری‌ها دارند/ توانمندسازی کودکان و نوجوانان در اولویت قرار دارد

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دماوند با بیان اینکه مدارس مورج سلامت نقش بی‌بدیلی در پیشگیری از بیماری‌ها دارند، گفت: توانمندسازی کودکان و نوجوانان در اولویت قرار دارد و بسیاری از بیماری‌های واگیردار و غیرواگیردار از طریق آموزش قابل پیشگیری هستند.

مدارس مروج سلامت نقش بی‌بدیلی در پیشگیری از بیماری‌ها دارند/ توانمندسازی کودکان و نوجوانان در اولویت قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دماوند، سعید یونسی اظهار کرد: بسیاری از بیماری‌های غیرواگیر و واگیردار و رفتارهای پرخطر کودکان و نوجوانان با ارتقای سلامت و اقدام‌های حمایتی قابل‌پیشگیری هستند که در این مورد توانمند کردن کودکان و نوجوانان در اولویت قرار دارد و مدارس مروج سلامت در این زمینه، نقش بی‌بدیلی را دارند.

وی افزود: اصلاح شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر و واگیردار برای کشورهای در حال توسعه از ضرورت ویژه‌ای برخوردار است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دماوند گفت: بیماری‌هایی مانند سرطان، بیماری‌های غیرواگیردار مانند بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت در حال افزایش هستند؛ بسیاری از این بیماری‌ها و اختلالات از طریق آموزش، ارتقای سلامت و اقدام‌های حمایتی قابل پیشگیری هستند.

یونسی ادامه داد: کودکان و نوجوانانی که با آموزش کافی، رژیم غذایی متعادل و حمایت عاطفی برای رشد شخصیتی، تکامل می‌یابند که برای مواجه با چالش‌های آینده زندگی آماده‌ترهستند.

وی تصریح کرد: توانمندسازی کودکان و نوجوانان در خصوص رفتارهای پرخطر اهمیت بسیار بالایی دارد و توانمند شدن و قابلیت تصمیم‌گیری و انتخاب در مدارس و به ویژه توجه به آن در مدارس مروج سلامت اهمیت دارد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دماوند بیان کرد: مدارس مروج سلامت به منزله یک نظام برای ارتقای سلامت است که با مشارکت فعالانه اولیاء، مربیان و دانش‌آموزان و بارویکرد توانمندسازی دانش‌آموزان در زمینه مراقبت از خود، فرهنگ خود مراقبتی و آموزش همسانان همسالان، منجر به افزایش ظرفیت‌ها و توانمندسازی مردم در مورد سالم زندگی کردن، سالم کار کردن و آموزش با کیفیت خواهد شد.

انتهای پیام/س