اقتصادی » پیشخوان » شهرستان دماوند
کد خبر : 14066
شنبه - ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
فرماندار شهرستان دماوند خبر داد

پیش‌بینی ۹۰ نقطه برای اجرای طرح‌‌های توسعه گردشگری در دماوند/ حوزه گردشگری دماوند در حال تحول است

فرماندار دماوند از پیش‌بینی ۹۰ نقطه شهری و روستایی برای اجرای طرح‌های توسعه گردشگری در این شهرستان خبر داد و گفت: حوزه گردشگری دماوند در حال تحول بزرگی است.

پیش‌بینی ۹۰ نقطه برای اجرای طرح‌‌های توسعه گردشگری در دماوند/ حوزه گردشگری دماوند در حال تحول است

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عصر امروز نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند با حضور معاون رئیس جمهور و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در سالن نشست‌های فرمانداری دماوند برگزار شد.

فرماندار شهرستان دماوند در ابتدای این نشست اظهار کرد: در ابتدای امسال بعد از مصوبه شورای توسعه استان تهران، ۳۰ نقطه شهری و ۶۰ نقطه روستایی برای اجرای طرح‌های توسعه گردشگری در شهرستان دماوند در نظر گرفته شد.

مجید صفری افزود: تاکنون از ۳۰ نقطه شهری، هفت نقطه و از ۶۰ نقطه روستایی، ۲۰ نقطه مشخص شده که ۱۱ طرح آن به بهره‌برداری رسیده است.

وی گفت: با این روند، میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند در حال تحول بزرگی بوده و در واقع، انقلاب بزرگی در حوزه گردشگری این شهرستان در حال رخداد است.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه برای توسعه گردشگری در این شهرستان محدودیت داریم، تصریح کرد: در این راستا، میراث فرهنگی باید از شهرستان مطالبه کند و از استان و دولت انتظار داریم که در اجرای سیاست‌های حوزه گردشگری به ما کمک کنند‌.

صفری تاکید کرد: در اجرای سیاست‌های خود برای توسعه حوزه گردشگری از تمام فرصت‌های منطقه‌ای استفاده می‌کنیم؛ شهرستان دماوند امروز دارای پروژه‌های گردشگری مختلفی از جمله خورشید، خسروان و مهتاب‌ساران است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

انتهای پیام/س