اجتماعی » برگزیده‌ها » پیشخوان » شهر پردیس » شهر دماوند » شهرستان پردیس » شهرستان دماوند
کد خبر : 10447
شنبه - ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
مدیرعامل شرکت پسماند دماوند و پردیس خبر داد

اجرای ویژه‌برنامه‌های روز زمین پاک در دماوند و پردیس

مدیرعامل شرکت پسماند دماوند و پردیس از اجرای ویژه‌برنامه‌های روز زمین پاک در این دو شهرستان خبر داد.

اجرای ویژه‌برنامه‌های روز زمین پاک در دماوند و پردیس

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، آرش شهریور اظهار کرد: به مناسبت روز زمین پاک، دوم اردیبهشت‌ ماه جاری شرکت مدیریت پسماند شهرداری‌های شهرستان‌های دماوند و پردیس برای آشنایی و همراهی دانش‌آموزان هر دو شهرستان مراسمی با حضور مسوولان برگزار خواهد کرد.

وی افزود: زنگ زمین پاک با شعار «نه به کیسه پلاستیکی» در دبستان شهید کاظمی جیلارد و دبستان دخترانه بنت‌الهدی نواخته و مسابقه بزرگ نقاشی با موضوع محیط زیست و آینده در سطح پیش‌دبستانی و دبستان‌های دماوند و پردیس برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت پسماند دماوند و پردیس بیان کرد: کمپین جمع‌آوری در بطری برای خرید ویلچر جهت محرومین شهر آغاز و بسته‌های لوازم‌التحریر به عنوان هدیه بین دانش‌آموزان توزیع خواهد شد.

شهریور تصریح کرد: با توجه به اهمیت محیط زیست در زندگی انسانی نیاز به شناخت عوامل اصلی آلودگی بر کره خاکی بسیار متحمل است و متاسفانه ایران در میان ۱۰ کشور نخست مصرف پلاستیک در دنیا بوده و در ایران سالانه ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن پلاستیک تولید می‌شود.

وی ادامه داد: کیسه‌های پلاستیکی ارزان‌ترین و پرمصرف‌تریناجناس مبادله‌ای بوده و استفاده از آن در کشور افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت پسماند دماوند و پردیس بیان کرد: اجناس پلاستیکی با طول عمر بین ۳۰ تا ۵۰۰ سال در طبیعت باعث آلوده کردن منابع آبی سطحی و زیرزمینی شده است و باعث مشکلات در زمینه حاصل‌خیزی خاک و با توجه به اینکه از مشتقات نفتی محسوب می‌شود، سبب بروز سرطان در انسان‌ها شده است.

شهریور خاطرنشان کرد: متاسفانه پلاستیک در اقیانوس‌ها و دریاها نیز باعث مرگ و میر زیاد موجودات دریایی و ماهی‌ها می‌شود؛ به طوری که از هر ۳۰ تن ماهی حدود یک تن پلاستیک خارج می‌شود.

وی در پایان متذکر شد: هر خانواده ایرانی روزانه پنج تا هفت کیسه پلاستیکی مصرف می‌کند که ما امیدواریم با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌رسانی در خصوص مشکلات این محصول سطح تقاضا را کاهش دهیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/