به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سیاوش نوری ظهر امروز در نخستین نشست شورای اداری شهرستان دماوند در سال ۱۳۹۷ در سالن شهید رجایی فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه ۲۵ هزار نفر در ایام نوروز در شهرستان دماوند اسکان یافتند، اظهار کرد: دماوند در زمینه اسکان مسافران نوروزی مقام نخست را در استان تهران کسب کرد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت اسکان نوروزی دماوند در ایام نوروز ۹۷ دو برابر شده بود، افزود: همچنین ۱۳۰ هزار نفر از اماکن تاریخی، فرهنگی و مناطق گردشگری شهرستان دماوند در ایام نوروز بازدید کردند.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به پیگیری مصوبات نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند گفت: جهت اجرای این مصوبات، تاکنون ۱۸ مورد با دستگاه‌های استانی مکاتبه داشته‌ایم.

نوری تصریح کرد: طی این ۱۸ مورد مکاتبه، ۳۳ بند از مجموع ۴۸ بند مصوبات نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران پیگیری کردیم که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد؛ در خصوص پیگیری‌های صورت گرفته، استان کمتر پاسخ داده است.

وی بیان کرد: همچنین به منظور پیگیری مکاتبات صورت گرفته، تعداد ۱۰ مورد مکاتبه انجام شده که طی آن، ۱۷ بند دارای اولویت است.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند در مورد برنامه‌ریزی توسعه روستایی دولت افزود: در این خصوص، رقمی بالغ‌بر چهار میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده در سال گذشته به روستاهای شهرستان دماوند اختصاص یافت که این امر در نوع خود بی‌نظیر بوده است.

نوری ادامه داد: رقمی بالغ‌بر ۶ میلیارد تومان نیز در راستای توسعه روستاها به صورت مستقیم به حساب دهیاری‌ها واریز شده که اقدامات آن توسط دهیاری و بخشداری صورت گرفته است.

وی در خصوص قانون بودجه سال ۱۳۹۷ گفت: در تاریخ ۲۷ اسفندماه سال ۱۳۹۶، قانون بودجه ابلاغ شده که البته هنوز ضوابط اجرایی آن ارسال نشده است و تا زمانی که این موضوع صورت نگیرد، ضمانت اجرایی وجود ندارد.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: در این زمینه، از اردیبهشت‌ماه سال جاری نشست‌های کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند را برای پیگیری و اختصاص اعتبارات برگزار خواهیم کرد که امیدواریم ادارات ارتباط مستمری در این باره داشته باشند.

انتهای پیام/س