یاسر بوداغی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق با اشاره به مصوبات سفر اخیر رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به شهرستان دماوند اظهار کرد: در بازدید اخیری که رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به همراه مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان تهران، نماینده مجلس و فرماندار دماوند داشتند، چند مصوبه اعلام شد.

وی ادامه داد: یکی از این موارد تقاطع سه راه مهرآباد بود که در این خصوص تفاهم نامه‌ای بین سازمان راهداری و فرمانداری دماوند بسته شد و مقرر گردید که ۷۰ درصد از مبلغ اعتبار این تقاطع را سازمان راهداری و ۳۰ درصد را فرمانداری متقبل شود و اگر فرمانداری این امر را در بودجه امسال ببیند، ما کارهای لازم را انجام می‌دهیم.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دماوند گفت: از دیگر موارد، بحث آسفالت در محدوده هومند آبسرد بود که تفاهم نامه سه جانب‌های بین شهرداری آبسرد، اداره راهداری و فرمانداری بسته شد و مقرر گردید که هر کدام یک سوم از آن را متقبل شوند؛ در حال حاضر شهردار آبسرد منتظر امضای شورای شهر است.

بوداغی تصریح کرد: بحث بعدی روشنایی محور کیلان بود و مقرر گردید که فرمانداری با اداره برق مکاتبه داشته و اداره برق اقدام به نصب لامپ به تیرهای موجود کند؛ مکاتبات بسیاری در این خصوص انجام شد و پیگیر این موضوع هستیم.

وی یادآور شد: بحث بعدی مربوط به آسفالت راه‌های روستایی است که بر اساس نامه وزارتخانه، به هیچ وجه پروژه ملی شامل آن نمی‌شود و حتماً باید در کنار پروژه‌های استانی انجام شود.

*پیگیر اعتبار برای روکش آسفالت هستیم

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دماوند بیان داشت: آسفالت راه‌های روستایی شهرستان دماوند مشکلات بسیار زیادی دارد و بیش از ۵۰ درصد از مجموع ۲۲۷ کیلومتر راه روستایی موجود در این شهرستان، نیاز به روکش مجدد آسفالت دارد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد: طبق برآورد هزینه‌ها، برای هر کیلومتر راه روستایی به عرض ۶٫۵ متر حدوداً ۴۰۰ میلیون تومان بابت یک لایه روکش آسفالت نیاز است؛ بر اساس پیش بینی انجام شده، ما امسال در بودجه ۹۷ از فرماندار دماوند خواستیم که حداقل ۵۰ کیلومتر روکش آسفالت برای راه‌های روستایی دماوند دیده شود، با این که نیاز ما بیش از این است.

بوداغی تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌ها، حتی اگر در سال گذشته این اعتبارات در فرمانداری دیده می‌شد، می‌توانست یک سوم این موضوع را حل کند و با وجود گرانی‌ها دولت نیز در خصوص خدمات به مردم ضرر می‌دهد.

وی اظهار داشت: در این خصوص اولویت تعیین نشده است و ما تنها پیگیر اعتبارات هستیم و پس از ارائه اعتبار در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دماوند گفت: بخشی از بودجه راه‌ها که از طریق فرمانداری و بودجه استانی تأمین می‌شود، بخش تملک دارایی‌ها و بخشی مربوط به بودجه ملی است و برای راه‌های روستایی حتماً باید از طریق بودجه استانی دیده شود.

بوداغی در خصوص پروژه ایوانکی به آبسرد بیان کرد: این پروژه ملی است و در حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیست و در حوزه اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد؛ این پروژه در وزارتخانه و شرکت ساخت و توسعه تعریف شده است و ما دخل و تصرفی به لحاظ شهرستانی نداریم و منتظریم این پروژه پس از تکمیل تحویل ما داده شود.

انتهای پیام/پ/س