به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری عصر امروز در حاشیه دیدار با اهالی روستاهای مراء،‌ حصار بالا و حصار پایین در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس برنامه شهرستانی با حضور مسؤولان بازدیدهای روستایی خود را ادامه دادیم،‌ اظهار کرد: نخستین بازدید امروز از روستای مراء بود که از مهم‌ترین مشکلات این روستا بحث‌های آب، ساخت و ساز و عمرانی بود.

وی افزود: در بحث آب روستای مراء قرار بر این شد که بررسی ویژه‌ای در خصوص آزادسازی بسترها و حفظ منابع آبی که از سیاست‌های کلی دولت هم است، انجام دهد و شورای روستایی همکاری لازم را با عوامل اجرایی داشته باشد؛ موضوعات عمرانی و مشکلات آنتن دهی نیز با مشارکت مدیران دستگاه‌های مربوطه صورت‌جلسه شد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل در تمام روستاها، طرح هادی بنیاد مسکن و اختلافات مرزی بین روستاهاست؛‌ در بحث اختلافات مرزی اجازه دخالت به کسی داده نمی‌شود؛ مگر مسؤولان تقسیمات کشوری وزارت کشور که در روستاهای حصار بالا و حصار پایین این موضوع مطرح شد که به‌شدت پیگیر هستیم و کسی اجازه دخالت را ندارد.

صفری بیان کرد: در بازدید از حصار بالا، خوشبختانه مشکلی نبود و همچنین افتتاحیه خانه ورزش امروز انجام شد که یکی از مسائل خوشحال‌کننده بود و در بازدید از حصار پایین نیز موضوعاتی مطرح شد که در دست پیگیری است.

وی اضافه کرد: اگر روستاها کارهای عمرانی، فرهنگی و ورزشی را در روستای خود انجام دهند، از اعتبارات جرائم، تملک و ارزش‌افزوده بهره‌مند می‌شوند و به‌صورت مشارکتی کمک خواهیم کرد؛ همچنین در خصوص افتتاحیه کتابخانه نیز تجهیزات و کتب به روستاها اهدا می‌شود.

انتهای پیام/س