به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، بعدازظهر امروز مراسم پرشور تشییع و تدفین دو شهید گمنام که در عملیات جزایر مجنون و فاو به شهادت رسیدند، در پردیس برگزار شد.

این مراسم با حضور بی‌نظیر شهروندان ولایتمدار شهرستان پردیس و روستاییان سعیدآباد بخش جاجرود و سردار علی نصیری فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران، امام جمعه، فرماندار شهرستان پردیس، شهرداران و اعضای شورای شهر پردیس و بومهن، رؤسای ادارات شهرستان پردیس، بسیجیان و مردم ولایتمدار این منطقه برگزار شد.

بنا بر این گزارش، مراسم تشییع و تدفین این دو شهید گمنام از ابتدای روستای سعیدآباد آغاز شد و پیکرهای گلگون‌کفن این دو لاله پرپر، پس از اقامه نماز میت و سخنرانی فرماندار و فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران در بوستان شهدای گمنام جاجرود باشکوه خاصی تدفین شدند.

شهدای دفاع مقدس وجوه تشابه زیادی با شهیدان کربلا دارند/ مردم مقابل دشمنان ایستاده‌اند

سردار علی نصیری در حاشیه تشییع پیکرهای پاک دو شهید گمنام در روستای سعیدآباد شهرستان پردیس در خصوص حضور پرشور شهروندان پردیسی و روستاییان این منطقه در این آیین باشکوه اظهار داشت: امروز روز اول ماه محرم و مصادف با آغاز هفته دفاع مقدس است که مردم عزیز و شهیدپرور جاجرود در شهرستان پردیس با حضور پرشور خود، دو شهید گمنام دفاع مقدس را تشییع و تدفین کردند.

وی گفت: حضور شهدای گمنام در این زمان در جاجرود معنا و مفهوم ویژه‌ای دارد و مقارن شدن هفته دفاع مقدس با آغاز ماه محرم بیانگر اهمیت موضوع است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران افزود: اینکه شهیدان با تأسی از شهدای کربلا به جبهه‌های جنگ اعزام شدند و با آغاز دهه اول محرم با تفحص در مناطق جنگی، خود خواستند که یافته شوند تا امروز در سعیدآباد تشییع و تدفین شوند، پیام‌های مهمی دارد.

نصیری ادامه داد: این شهدا چند ویژگی داشتند؛ ابتدا اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس برای اسلام در جبهه‌های جنگ حضور پیدا کردند و شهدای کربلا نیز برای احیای دین جد و پیامبر خود به جنگ پرداختند.

وی اضافه کرد: دومین مورد این است که شهدای دفاع مقدس با لبیک به امام خود در جبهه‌های جنگ حضور پیدا کردند و شهدای کربلا نیز به امام خود، حضرت سیدالشهدا (ع) لبیک گفتند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران تصریح کرد: شهدای کربلا در این راه جان خود را در دست گرفتند و گفتند بارها اگر زنده شویم، باز هم در این مسیر قرار خواهیم گرفت و شهید می‌شویم.

نصیری اظهار کرد: شهدای دفاع مقدس نیز همین‌گونه بودند و در وصایای خود این مورد را بارها اعلام کرده‌اند.

وی افزود: شهدای عزیزی که امروز تشییع و تدفین شدند، بیش از ۳۲ تا ۳۳ سال از شهادتشان می‌گذرد و پیکر پاک آن‌ها امروز این‌چنین باشکوه تشییع می‌شود و این برای ما نکاتی را بیان می‌کند که ایستادگی مقابل دشمنان و کسانی است که امروز هدفشان ضربه زدن به اسلام و انقلاب است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران با بیان اینکه امروز شهدا در این منطقه به ما یادآوری می‌کنند که ما چه کاری را باید انجام دهیم، گفت: امیدواریم حضور این دو شهید باعث برکت و خیر برای ساکنان شود و مدیون شهیدان نباشیم.

مردم ایران انقلابی و پیرو شهدا و عاشورا هستند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین توسلی در حاشیه تشییع پیکرهای پاک دو شهید گمنام با حضور فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران در روستای سعیدآباد شهرستان پردیس اظهار داشت: نخستین روز ماه محرم و هفته دفاع مقدس با حضور دو مهمان گران‌قدر و دو شهید گمنام که مایه برکت برای منطقه هستند، در شهرستان پردیس آغاز شده است.

وی گفت: معنویت عاشورا و هفته دفاع مقدس امروز با طراوت بیشتر حضور این دو شهید عزیز افزایش یافت و شهدای گلگون‌کفن دفاع مقدس با شکوه خاصی تشییع و تدفین شدند.

امام جمعه پردیس افزود: مردم ما مردمی انقلابی، ولایی و پیرو شهدا، عاشورا و محرم هستند و زن و مرد با اینکه مقابل تابش نور شدید آفتاب قرار دارند؛ اما حضور گسترده‌ای در این مراسم داشتند.

توسلی ادامه داد: هیأت‌های مذهبی، برادران، خواهران، بسیجیان، مسؤولان، روحانیان، خانواده‌های معظم شهدا و … باشکوه و بسیار گسترده در مراسم شرکت کردند و این بخشی از دین ماست که به شهدا داریم و آن را امروز و روزهای دیگر ادا کرده و خواهیم کرد.

شهدای گمنام فانوس رسیدن به هدایت هستند

مرتضی حیدری در حاشیه تشییع پیکرهای پاک دو شهید گمنام با حضور فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران در روستای سعیدآباد شهرستان پردیس اظهار داشت: شهدا شمع محفل بشریت محسوب می‌شوند و شهدای گمنام فانوس این راه برای رسیدن به هدایت هستند.

وی گفت: مدت‌ها بود مردم ولایتمدار و شریف روستای سعیدآباد بخش جاجرود تقاضا داشتند تا پذیرای شهدای گمنام در این منطقه باشند که امروز به این خواسته خود رسیدند.

فرماندار شهرستان پردیس افزود: حضور این دو شهید فضای شهرستان پردیس را عطرآگین کرد و حضورشان روح شهدا و امام راحل را دوباره زنده کرد.

حیدری ادامه داد: مردم جاجرود از اینکه توانستند میزبانی دو شهید گلگون‌کفن هشت سال جنگ تحمیلی را داشته باشند، بسیار قدردان هستند.

وی اضافه کرد: امیدواریم حضور این دو شهید که با شکوه خاصی تشییع و تدفین شدند، باعث هدایت همه ما به سمت حق و حقیقت باشد و ولایتمداری و پیروی از آن‌ را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/