به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهرداد پورفتحی در نشست هماهنگی ۱۳ آبان که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت ۱۳ آبان بر کسی پوشیده نیست، اما متأسفانه چند سالی است که نگاهی دانش‌آموزی بر این موضوع وجود دارد و باید برنامه‌ریزی بهتری در خصوص حضور دانشجویان نیز در این مراسم صورت گیرد.

وی افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته شاهد انسجام در حوزه بسیج و سازمان دانش‌آموزی خواهیم بود.

رئیس آموزش و پرورش دماوند ادامه داد: امسال راهپیمایی ۱۳ آبان در سه شهر شهرستان دماوند به صورت مجزا برگزار می‌شود، در سال جاری، با توجه به حال و هوای اربعین و شهادت امام رضا(ع)، چهار هزار دانش‌آموز در حوزه دماوند پیش‌بینی می‌شود.

پورفتحی بیان کرد: علاوه بر این در سال گذشته تعداد ۲۰ دستگاه مینی‌بوس برای جابجایی دانش‌آموزان در داخل دماوند، گیلاوند و مسکن مهر حضور داشتند که ممکن است در سال جاری، این تعداد به ۲۵ دستگاه برسد.

وی از نواختن زنگ استکبارستیزی پیش از آغاز مراسم راهپیمایی در مدارس خبر داد و گفت: در خصوص موضوع پدافند غیرعامل، دو مدرسه در منطقه دماوند به تفکیک مدرسه ولیعصر در گیلاوند و مریم عذرا در آبسرد به عنوان پایلوت انتخاب شده و نشستی نیز به منظور هماهنگی در این خصوص برگزار خواهد شد.