به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمود پوردیوان‌بیگی‌مقدم در ستاد هماهنگی اربعین حسینی شهرستان دماوند با بیان اینکه این ستاد زمینه‌ساز خدمات‌رسانی به زائران در کربلاست، اظهار کرد: ۹۰ درصد از خدمات اربعین حسینی توسط قشر مذهبی و مردمی انجام می‌شود.

دبیر ستاد هماهنگی اربعین حسینی در شهرستان دماوند افزود: خیرانی از کشور ما در کربلا حضور دارند که روزانه ۱۵۰ هزار پرس غذا توزیع می‌کنند.

وی تصریح کرد: برپایی موکب‌های متعدد در کربلا در زمان اربعین حسینی نشان می‌دهد که ارادت بسیاری از سوی ایرانی‌ها نسبت به اهل بیت (ع) وجود دارد.

دبیر ستاد هماهنگی اربعین حسینی در شهرستان دماوند بیان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقل از دولت بوده و با جذب خیران فعالیت دارد؛ اما ستاد اربعین حسینی با توجه به اینکه در یک بازه زمانی تشکیل می‌شود و به کمک جدی نیاز دارد، در آن دستگاه‌های دولتی هم سهیم هستند.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم افزود: دماوند با توجه ظرفیت‌هایی که دارد، اقدامات خوبی برای خدمات‌رسانی به زائران حسینی انجام داده است؛ در سال گذشته، ۱۲۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی و ۴۰ میلیون تومان توسط دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی در کربلا تأمین شد.

وی تصریح کرد: برای امسال، جمع‌آوری ۲۵۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی و دولتی جهت خدمات‌رسانی به زائران در کربلای معلی پیش‌بینی می‌شود؛ در این جهت، شهرداری‌ها باید توجه ویژه‌ای داشته باشند و همچنین اجازه جمع‌آوری وجوه در حسینیه‌ها داده شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/س