به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سیدمحمد رفیعی‌طباطبایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دماوند اظهار کرد: از جمله مواردی که در شهر آبسرد بر آن تأکید شد، نظافت محله‌ها، استقبال از مسافران نوروزی، تهیه نقشه شهر و شماره تلفن‌های ضروری است و هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

وی افزود: ما ظرفیت محدودی در خصوص اسکان داریم، اما بیش از ظرفیت اسکان نیز در نظر گرفته شده است؛ در زمینه گل‌کاری نیز تأکید ویژه‌ای شده و در اواخر سال، شکل متفاوتی خواهد داشت.

رفیعی‌طباطبایی گفت: بر اساس تصمیم‌گیری استانداری تهران در خصوص افزایش شاخص‌های کیفیت هوا، شهرداری آبسرد برای ۳۱ هکتار از اراضی پیرامون شهر اقدام به تهیه طرح کرد.

وی اضافه کرد: آبسرد نخستین شهرداری در استان بود که امور اولیه و مطالعات این موضوع را انجام داد و امروز مقرر شد که به شهرداری تحویل و برای کاشت درخت برنامه‌ریزی شود.

شهردار آبسرد هدف اصلی حفظ منابع طبیعی را در جلوگیری از تصرفات اراضی خواند و ببان کرد: استفاده از این اراضی برای ایجاد فضای سبز، محیط زیست، افزایش کیفیت هوا و ایجاد تفرجگاه است.

رفیعی‌طباطبایی خاطرنشان کرد: در خصوص تعیین اهداف کاری شهرداری، بالغ‌بر ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بودجه برای سال ۹۸ تنظیم کردیم که به فرمانداری ارسال و مصوب گردید؛ ما در سال ۹۷ نیز ۲۵ میلیارد تومان درآمد داشتیم و این رقم ۹ میلیارد تومان بیشتر از بودجه سال بود که بیانگر دسترسی ما به اهداف است.

وی در خصوص پروژه‌های انجام شده در سال ۹۷، از فرهنگسرای آبسرد به عنوان بهترین پروژه نام برد و ادامه داد: از دیگر موارد می‌توان تکمیل نهر شمالی بلوار آیت‌الله خامنه‌ای، تکمیل دیوار حائل، ایجاد چایخانه در بوستان پلیس، محوطه‌سازی امامزاده قاسم (ع) اشاره کرد.

شهردار آبسرد از تعیین پیمانکار برای احداث سوله مدیریت بحران خبر داد و از دیگر موارد اجرایی تحت عنوان محوطه‌سازی استخر، تکمیل پارک غدیر و همکاری با بهزیستی برای ایجاد مهد کودک نام برد.

رفیعی‌طباطبایی در خصوص موضوع مرکز جامع سلامت شهر آبسرد اظهار داشت: نشست‌های متعددی در این زمینه برگزار شد و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که مرکز جامع سلامت پاسخگوی ۹۵ درصد از نیاز مردم است و پنج درصد دیگر را می‌توان از طریق استان برطرف کرد.

وی ادادمه داد: توافق اولیه بر این اساس بود که ساختمان ساخته شود و تأمین تجهیزات آن بر عهده وزارت بهداشت و دانشگاه شهید بهشتی باشد؛ اما اگر سیاست دانشگاه تنها بر ایجاد درمانگاه باشد، این موضوع مورد قبول ما نیست؛ چراکه از ۵۰ سال پیش درمانگاه در شهر آبسرد وجود داشت و امروز این پاسخ‌گوی نیاز شهروندان نیست.

*آبسرد به استقبال نوروز می‌رود

شهردار آبسرد تصریح کرد: همانگونه که بارها عنوان کردم، مردم شهرآبسرد لایق بهترین‌ها هستند و برای زندگی در شهر باید احساس آرامش کنند و مدیریت شهری وظیفه دارد در خدمت شهروندان و مسافران باشد.

رفیعی طباطبایی گفت: شهر زیبای آْبسرد با تاریخی درخشان و جاذبه‌های فراوان طبیعی، مذهبی و تاریخی آماده میزبانی از گردشگران و هموطنان عزیز کشورمان در نوروز ۱۳۹۸ است.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانی شهرداری آبسرد در این ایام آماده‌باش هستند، گفت: نصب و توزیع تعدادی بنر، پوستر و بروشور به شهروندان برای آگاهی در خصوص خطرات چهارشنبه آخر سال توسط آتش‌نشانی و واحد روابط عمومی انجام شده است.

وی افزود: در آستانه سال نو با مشارکت همه واحدهای شهرداری حذف همه زوائد بصری از سطح شهر انجام می‌شود تا چهره شهر برای ورود گردشگران آماده شود.

شهردارآبسرد با اشاره به اینکه بیلبوردها و استندهای اطلاع رسانی در مبادی ورودی و سطح شهر برای اطلاع گردشگران نصب شده است گفت: چاپ و نصب بنرهای مرتبط با عید نوروز و ایستگاه‌های راهنمایی مسافران نوروزی توسط شهرداری در میادین ورودی شهر دایر می‌باشد تا با راهنمایی میهمانان نورزی به آن‌ها بسته فرهنگی ارائه شود.

رفیعی طباطبایی اظهار داشت: طی جلسات مختلف و تشکیل کمیته سفر در شهرداری آبسرد فرهنگ سرای شهرداری به عنوان محل اسکان مسافران تعیین و به تمامی موارد مورد نیاز مجهز شده است و همچنین مساجد شهر نیز برای این منظورآماده و تجهیز هستند.

وی افزود: همچنین با هماهنگی‌های به‌عمل آمده با کلانتری ۱۳ آبسرد و پایگاه بسیج و گشت‌های شبانه سعی در تأمین امنیت محل اسکان مسافران و منازل شهروندان شده است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی از پیش انجام شده به مناسبت فرارسیدن بهار نمازخانه‌های سطح شهر نوسازی، جداول شهر رنگ‌آمیزی، سرویس بهداشتی سطح شهر و پارک‌ها بازسازی، مبلمان شهری ترمیم، درختان هرس و گل‌های شهری در گوشه و کنار شهر کاشته شده‌اند.

این مسؤول بیان کرد: با شیفت‌بندی‌های انجام شده شهرداری آبسرد در روزهای تعطیل نیز جهت راهنمایی مسافران و گردشگران گرانقدر آماده خدمت است.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان و مسافران می‌توانند همه پیشنهادات، انتقادات و مشکلات خود را از طریق سامانه ۱۳۷ به صورت شبانه روزی به ما منتقل کنند.

شهردار آبسرد مدیریت امور شهری را از وظایف ذاتی شهرداری دانست و گفت: به خاطر رفاه حال شهروندان و مسافران نوروزی حفاری در این شهر تا ۱۵ فروردین ممنوع است و با عوامل متخلف برابر مقررات برخورد خواهد شد.

رفیعی طباطبایی در پایان گفت: امیدواریم سال ۱۳۹۸ سالی پر از برکت و شادی باشد برای هموطنان ارجمند و به ویژه مردمان شریف آبسرد و حومه آن باشد که گام‌های اساسی در جهت ارتقاء و آبادانی ایران عزیزمان برداشته شود.

انتهای پیام/س