به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در بازدید از روستاهای هویر، دهنار، مومج، یهر و کهنک که به منظور بررسی و رفع مشکلات روستاییان انجام شد، اظهار کرد: با توجه به تلاش مسئولان، شاهد عملکرد مثبت آن‌ها در خصوص انجام عملیات عمرانی در روستاها هستیم.

وی افزود: باید از فرصت‌ها در جهت مسیر درست استفاده کنیم و با همه مشکلاتی که دشمنان برای این نظام ایجاد می‌کنند محکم تر بایستیم، چرا که عملکرد مثبت ما باعث اعتماد بیشتر مردم نسبت به نظام می‌شود.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: در بحث اشتغال روستایی و گردشگری در شهرستان در سال جاری در حوزه روستایی ۶۰ نقطه و در بخش شهری ۳۰ نقطه برای ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی در نظر گرفته شده است.

صفری تاکید کرد: در شهرستان دماوند برای بحث گردشگری با حفظ باغات این نقاط تهیه شده که در حال مشخص کردن سرمایه‌گذار هستیم و در بخش روستایی در هفته گذشته ۱۱ نقطه اقامتگاه بوم‌گردی را به بهره برداری رساندیم.

وی خاطرنشان کرد: مسائل مورد پیگیری و انجام کارهایی که دهیاران و شوراها در روستاها انجام می‌دهند، باید با نظر کارشناسی دستگاه‌های مربوطه صورت گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: بحث ساخت و ساز غیر مجاز در روستاها باید به شدت جدی گرفته شود و در خصوص مالیات بر ارزش افزوده که به روستاها تزریق شده، هزینه آن باید برای انجام عملیات عمرانی در روستاها مصرف شود.

انتهای پیام/س