به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی صبح امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت ایام گرامیداشت مقام خبرنگار که در دفتر امام جمعه دماوند برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه ذی‌الحجه اظهار کرد: خبرنگاران بلندگوی مطالبات مردم و رهبری هستند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران استراحت و شب و روز ندارند، افزود: خبرنگاران شهید، جانباز و اسیر به نظام مقدس تقدیم کردند و لطمه خوردند و بی‌خوابی کشیدند تا اخبار صحیح را منتقل کنند؛ تبلیغات اسلام توسط خبرنگاران انجام می‌شود.

امام جمعه دماوند گفت: خبرنگاران با سختی‌هایی که در کار خود دارند، همواره به نظام و انقلاب خدمت می‌کنند و مطمئناً خبرنگار با انصاف و با تقوا، امین و امانت‌دار مردم است؛ خبرنگار باید به دنبال ترویج معروف و نهی از منکر باشد.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه خبرنگاران رسالت سنگینی در انقلاب اسلامی بر عهده دارند، تصریح کرد: اگر خبرنگاران در طول انقلاب اسلامی نبودند، اثر صوتی و تصویری یا مکتوبی از انقلاب نداشتیم و در این خصوص، کارنامه دولت‌ها در این طول ۴۰ سال از طریق خبرنگاران به دست ما رسیده است.

وی با بیان اینکه خبرنگاران حماسه‌سازی‌های جنگ تحمیلی را منتقل کردند، بیان کرد: خبرنگاران به عنوان واسطه بین مردم و مسؤولان همواره در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی حضور پررنگ‌ داشتند و رسالت خبرنگار در انقلاب اسلامی این است که اهداف و آرمان‌های آن را منتقل و مطالبه کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند تأکید کرد: اگر خبرنگاران فراجناحی عمل کنند، مطمئناً در کار خود موفق‌تر خواهند بود و پیشرفت شهرستان دماوند در ابعاد مختلف بدون خبرنگاران امکان‌پذیر نبوده و نیست، چراکه آنها باید مسائل و مشکلات را پیگیری و مطالبه کنند.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه خبرنگاران آینه تلاش‌های مسؤولان هستند، خاطرنشان کرد: تلاش‌ها، مجاهدت و عملکردها را با وجود ضعف‌هایی که وجود دارد، باید به مردم منتقل کنند؛ در این خصوص، خیلی کار شده و پیشرفت کرده‌ایم و باید همه را در کنار هم مشاهده کرد.

انتهای پیام/