به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، بعد از ظهر امروز پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرداری آبسرد به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور جمعی از مسؤولان به بهره‌برداری رسید.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند، امام جمعه آبسرد، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آبسرد، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند و جمع دیگری از مسؤولان شهری و شهرستانی در افتتاح این پروژه‌ها حضور داشتند.

شهردار آبسرد در حاشیه افتتاح پروژه‌های این شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فرهنگ‌سرای شهرداری آبسرد با عرصه دو هزار متر، ابنیه ۵۰۰ متر و تجهیزات کامل آماده ثبت‌نام در کلاس‌های مختلف آموزشی است؛ تجهیز این فرهنگسرا ۷۰ میلیون تومان و بازسازی و مرمت آن ۱۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشت.

سیدمحمد رفیعی‌طباطبایی افزود: در سال‌های گذشته قرار بود که در محل این فرهنگ‌سرا، دانشگاه پیام نور مستقر شود که بعد از اینکه این موضوع انجام نشد، زمین آن را تغییر کاربری دادیم.

وی گفت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه امدادرسانی به بیماران یا مصدومان وجود داشت و نیاز به امداد هوایی ضروری بود، باند بالگردی در مساحت ۴۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ‌بر ۱۰۰ میلیون تومان با استاندارهایی که اورژانس تأیید کرده در شهر آبسرد احداث و به بهره‌‌برداری رسید.

شهردار آبسرد تصریح کرد: در ادامه، کارگاه تولید قطعات بتونی شهرداری آبسرد که برای سال‌های متمادی تعطیل بود، با تعمیر لیفتراک و ادواتی که در این کارگاه است در راستای اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دوباره راه‌اندازی شد.

رفیعی‌طباطبایی بیان کرد: آبسرد مرکز درمانی لازم و ضروری برای شهر را نداشت که با پیگیری‌های صورت گرفته و سفر اخیر وزیر بهداشت به آبسرد، قرار شد که مرکز جامع سلامت در دو هزار و ۸۰۰ مترمربع ابنیه در سه طبقه ساختمان در مرکز بهداشت فعلی آبسرد احداث شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در یک بازه زمانی ۱۸ ماهه از اواسط فروردین‌ماه سال آینده عملیات اجرایی را آغاز کنیم و هیأت امنای آن تشکیل و از حضور خیرین نیز استقبال خواهد شد؛ در بودجه شهرداری هم اعتباراتی در این خصوص پیش‌بینی شده است؛ این پروژه‌ بالغ‌بر پنج میلیارد تومان هزینه دارد که با همکاری شهرداری آبسرد و وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

شهردار آبسرد در خصوص احداث سوله ورزشی محله مرانک افزود: ساخت این سوله از زمان دولت نهم مغفول مانده بود که با اقدامات لازمو صورت گرفته از سوی شهرداری آبسرد تا ۱۰ روز دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

رفیعی‌طباطبایی گفت: مساحت این سوله ورزشی یک‌هزار متر و برای آن ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است؛ در ابتدا قرار بود که ۳۰۰ میلیون آن را اداره ورزش و جوانان تأمین کند که به تعهدات خود عمل نکردند و تمام اعتبارات آن را شهرداری آبسرد تأمین کرد.

مهدقرآن بسیج شهر آبسرد نیز با حضور جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه و مسؤولان این شهرستان و شهر آبسرد افتتاح شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/