به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، پروژه‌های حوزه گردشگری شهرستان دماوند به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور جمعی از مسؤولان به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم، سرپرست و معاون برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان دماوند، امام جمعه آبسرد، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند و شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای دماوند، کیلان و آبسرد حضور داشتند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در ششمین روز دهه مبارک فجر، مجموعه‌های گردشگری – تفریحی «مهتاب ساران» و هتل آپارتمان دماوند به بهره‌برداری رسید.

شهرام شریفی افزود: مجموعه گردشگری مهتاب ساران واقع در شهر کیلان به متراژ ۳۰۰ متر و با ظرفیت اقامت شبانه ۴۰ نفر است که در حال حاضر، هشت نفر مشغول به کار هستند؛ با توسعه این مجموعه، تعداد اشتغال‌زایی به ۵۰ نفر و اقامت آن به ظرفیت ۱۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه این پروژه توسط سرمایه‌گذار زهیر معصومی اجرا شده است، گفت: مهتاب ساران، شامل فضاهای دریاچه آبی، تالار عروسی، سالن اجتماعات ۲۰۰ متری، استخر، سونا، جکوزی است و کلبه‌های جنگلی، آلاچیق‌ها و سوئیت‌های سنتی نیز اضافه خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند ادامه داد: این مجموعه حیوانات مختلفی از جمله اسب دارد که برگزاری مسابقات سواری آزاد از برنامه‌های بهاره آن به شمار می‌رود و ورزش‌هایی نظیر تیراندازی و اهداف پروازی از دیگر برنامه‌هاست.

شریفی با اشاره به افتتاح هتل آپارتمان در شهر دماوند تصریح کرد: این مجموعه با ۱۰ سوئیت دو تا سه تخته و با ایجاد اشتغال برای ۱۰ نفر و سرمایه‌گذاری ۵۷۰ میلیون تومان امروز با حضور مسؤولان به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: امیدواریم با حضور سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری، شاهد توسعه و پیشرفت این صنعت در دماوند به عنوان یکی از شهرهای نمونه گردشگری کشور باشیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/