به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عباس صفری شهردار دماوند در نشست ساماندهی گلزارهای شهدای شهرستان دماوند با اشاره به توافق سه‌جانبه اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه بین شهرداری و سازمان شهرداری‌ها و بنیاد شهید در راستای ساماندهی گلزار شهدا انجام شد.

وی افزود: پیش از این نیز چندین مورد از ساماندهی گلزار شهدا در شهر انجام‌شده بود و با ارائه نقشه از سوی اداره بنیاد شهید و معرفی پیمانکار، اقدامات لازم صورت می‌گرفت.

شهردار دماوند ادامه داد: همچنین تفاهم‌نامه‌ای با سازمان میراث فرهنگی در خصوص گلزار شهدای محله درویش انجام و نقشه آن تهیه شد، برآوردی نیز در این خصوص توسط سازمان میراث فرهنگی انجام شد.

صفری تصریح کرد: در این راستا تاکنون حدود ۵۰۰ میلیون تومان توسط شهرداری دماوند پرداخت‌شده که بیش از میزان تعهد ما بود و با پیگیری‌های صورت گرفته حدود ۲۰۰ میلیون تومان از سازمان شهرداری‌ها نیز اعتبار داده شد که در حال پیگیری جذب آن هستیم.

وی بیان کرد: در واقع متولی ساماندهی گلزار شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران است و باید پس از ساماندهی، تحویل شهرداری شود؛ خانواده شهدا و جانبازان و جزو حوزه اجتماعی ما هستند و ما مکلف به خدمات‌دهی به آن‌ها هستیم.

شهردار دماوند خاطرنشان کرد: گلزارهای شهدای ما به‌جز محله درویش، در آرامستان‌های قدیمی شهر و هیئت امناها متولی این آرامستان‌ها هستند، اما لازم است که فرمانداری نیز در این خصوص مشارکت کند و در صورت لزوم، هیئت‌های امنا نیز ورود کرده و مشارکت کنند.

انتهای پیام/