به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمدگلریز خواننده سرودهای انقلابی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه قرآن کریم یکی از مهمترین معجزات در طول تاریخ بشریت است، گفت: با اینکه چندین سال از نزول قرآن کریم توسط جبرئیل به پیامبراکرم(ص) می‌گذرد، اما همچنان می‌بینیم که معانی و پیام‌های قرآنی به روز و قابل استفاده برای عموم انسانها هستند و هرگز مرور زمان باعث از بین رفتن کاربرد این کتاب الهی و آسمانی نمی‌شود.

وی ادامه داد: دانشمندان زیادی در کشورهای خارجی بر روی بندبند قرآن کریم تحقیق و بررسی می‌کنند تا به سؤالات خود دست پیدا کنند و این نشان می‌دهد که قرآن کریم فقط یک کتاب ساده نیست و همچنان که اثرات معنوی دارد، اطلاعات زیادی را می‌توان از جهان خلقت و انسانها از آن استخراج کرد.

گلریز با بیان اینکه قرآن کریم باعث نشاط روح و روان انسان می‌شود، تأکید کرد: خوشحالم که پدر و مادرم، قرائت این کتاب الهی را به من آموختند و باعث شدند که با این کتاب الهی از دوران کودکی و نوجوانی ارتباط برقرار کنم.

این خواننده سرودهای انقلابی در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در کشورمان ابراز داشت: برگزاری این مسابقات در کشورمان اهمیت زیادی دارد چرا که نخبه‌های قرآنی کشورهای اسلامی در این مسابقات، گرد هم می‌آیند و با یکدیگر رقابت می‌کنند و همین باعث می‌شود که هر سال استعداد قرآنی خود را تقویت کنند اما نقش رسانه‌ها در تبلیغ برگزاری این‌گونه مسابقات بین‌المللی، اهمیت زیادی دارد.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها می‌توانند با پوشش گسترده برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، باعث شوند که جوانان زیادی برای تماشای این مسابقه معنوی در محل مسابقات حضور پیدا کنند و همین موضوع می‌تواند باعث افزایش علاقه آنان به موضوع قرآن کریم شود.

گلریز در پایان با اشاره به اینکه رسانه ملی نقش مهمی در انعکاس مفاهیم قرآنی در کشور دارد تصریح کرد: جوانان کشورمان در طول سالیان گذشته ثابت کرده‌اند که یکی از عمل‌کنندگان به مفهوم قرآن کریم هستند و شهدای دوران دفاع مقدس و مدافع حرم، نمونه بارز به عمل‌کنندگان به قرآن کریم هستند، چرا که جهاد در راه رضای خدا و در جهت حفظ اسلام و قرآن کریم را انتخاب کردند و در این مسیر حتی حاضر شدند از جان خودشان بگذرند و رسانه‌ها می‌توانند به این موضوعات، بیشتر بپردازند.

انتهای پیام/س