به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست هماهنگی راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر که ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) به مردم جهان اعلام کردند که آخرین جمعه ماه رمضان، مختص حمایت از فلسطین است و در دوران مبارزات امام، یکی از مؤلفه‌های نهضت ایشان مبارزه با رژیم صهیونیستی بود.

وی افزود: نهضت امام خمینی(ره) جهانی بود، ایشان با ظلم مخالف بودند، از این رو مردم پس از اعلام امام خمینی(ره)، دعوت ایشان را لبیک گفته و از آن پس مسلمانان در۸۰ کشور جهان در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند؛ این موضوع به مسأله‌ای جهانی تبدیل شده و در سال جاری از اهمیت خاصی برخوردار است.

امام جمعه دماوند ادامه داد: رئیس جمهور فعلی آمریکا، دست‌کش مخملی را کنار زده و در مسأله ایران و فلسطین، مواجهه علنی و معامله غرب را مطرح کرده است و متأسفانه برخی از سران کشورهای اسلامی نیز تلاش بر انجام این معامله دارند.

فتاح دماوندی اضافه کرد: از این رو، امیدواریم که امسال با برگزاری راهپیمایی روز قدس، پاسخی به مستکبران داده شود و همه بتوانیم در راستای آزادسازی فلسطین کمک کنیم.

وی بیان کرد: ما در دماوند مانند سال‌های گذشته شاهد برگزاری راهپیمایی در شهرهای مختلف خواهیم بود که در نهایت به نماز جمعه منتهی می‌شود، آغاز راهپیمایی از حدود ساعت ۱۱ خواهد بود و هماهنگی‌های لازم در خصوص سخنرانان نیز صورت می‌گیرد.

امام جمعه دماوند با اشاره به لزوم حضور اقشار مختلف در مراسم راهپیمایی روز قدس تصریح کرد: لازم است که هنرمندان، ورزشکاران، جمعیت هلال احمر، کارگران و همه اقشار جامعه در این راهپیمایی شرکت کرده و با در دست داشتن پلاکارد، نمادی از خود را به نمایش بگذارند.

فتاح‌دماوندی گفت: شعارهای مختص این روز از طریق شورای هماهنگی تبلیغات کشور ارسال می‌شود و مواردی مانند تأمین سیستم صوتی بر عهده شهرداری‌ها و تأمین امنیت مسیر توسط فرمانداری و نهادهای مربوطه انجام می‌شود.

*زکات فطره جمع‌آوری شده در داخل دماوند هزینه شود

وی اشاره‌ای نیز به جمع‌آوری زکات در روز عید فطر داشته و تأکید کرد: در خصوص جمع‌آوری زکات فطره باید هماهنگی لازم صورت گیرد و نشستی بین کمیته امداد، بهزیستی و نهادهای مرتبط برگزار شود تا از سودجویی افراد غیرموجه جلوگیری به عمل آید.

امام جمعه دماوند ادامه داد: ما باید زکات فطره را در دماوند خود جمع‌آوری کرده و در این شهرستان هزینه کنیم.

فتاح‌دماوندی با اشاره به طرح ملی فشار خون گفت: این طرح باید در مراسم‌هایی مانند راهپیمایی روز قدس و عید فطر پررنگ‌تر شده و تیم‌های بیشتری در این خصوص مستقر شوند.

انتهای پیام/س