به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی در جمع مسؤولان دماوند، ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان اظهار کرد: از قافله کربلا نباید عقب بمانیم و باید در راستای تشویق مردم به زیارت اربعین حسینی تلاش کنیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری از ۲۵ هزار مترمربع از صحن حرم مطهری به نام حضرت فاطمه (س) و کمک ایرانی‌ها برای ساخت آن افزود: باید برای زیارت و بازسازی عتبات عالیات باید تلاش شود؛ چراکه در طول تاریخ بارها مسیر کربلا مسدود شده است.

امام جمعه دماوند با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای خرید قطعه زمین جهت ساخت حسینیه ویژه دماوندی‌ها گفت: در این راستا، شرایطی فراهم شده که خیری در کربلا قطعه زمینی وقف کرد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: محل زمین وقفی خارج از طرح توسعه ۳۰ ساله کربلاست و هزینه‌های جمع‌آوری‌شده برای احداث حسینیه در کربلا استفاده خواهد شد و هر چه زوتر باید اقدامات لازم انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه باید کمک‌های مردمی برای خدمات‌رسانی به زوار دماوندی جمع‌آوری شود، بیان کرد: برای بحث پشتیبانی از خدمات‌رسانی دستگاه‌ها در کربلا و ارسال کمک‌ها به استان، ابتدا همه امکانات در دماوند باید انبار شود و توجه به موکب شهرستان دماوند در اولویت قرار گیرد.

 پیش‌بینی تأمین ۱۵ میلیون تومان توسط شهرداری دماوند، ۱۳ میلیون تومان شهرداری رودهن، ۱۲ میلیون تومان شهرداری آبسرد، ۶ میلیون تومان شهرداری کیلان و چهار میلیون تومان توسط شهرداری آبعلی برای خدمات‌رسانی در کربلا از موارد مطرح‌شده در نشست مدیران شهرستان دماوند بود.

همچنین تأمین ۵۰ جلد قرآن و مفاتیح‌الجنان و مبلغ ۶ میلیون تومان توسط اداره اوقاف و امور خیران شهرستان دماوند از دیگر موارد مطرح‌شده در این نشست بود.

انتهای پیام/س