به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقر اظهار کرد: امام محمد باقر معارف و احکام اسلامی را با استناد به قرآن کریم تعیین و با تحریف معارف اسلامی مبارزه کردند.

وی افزود: مردمان عصر به دلیل جلوگیری خلفا از تدوین و بیان حدیث پس از رسول خداوند (ص) از فقه و احادیث دور شده بودند؛ بسیاری از مردم، کیفیت اقامه صحیح نماز و به جا آوردن حج را نمی‌دانستند.

امام جمعه دماوند گفت: امام محمد باقر (ع) با بیان صحیح روایات پیروانش، مکتب فقهی شیعه را بنا نهادند و شاگردان فراوانی تربیت کردند؛ تشکل‌سازی برای انقلاب عظیم علمی شیعی کار مهم امام باقر (ع) بود.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه امروز هم مشکلات کشور با جهاد علمی و عملی در همه زمینه‌ها رفع خواهد شد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از جوانان نخبه و ورزشکار به همین نکته اشاره فرمودند که پیشرفت علمی سودمند برای کشور با نگاه انقلابی و مبتنی بر تفکر اسلامی، امکان‌پذیر است.

وی بیان کرد: باید جوانان نخبه هدف اصلی خود را در رسیدن به مرزهای دانش و فناوری و جلو بردن این مرزها قرار دهند؛ این یعنی اقتدا کردن به امام باقر (ع) برای پیشبرد اهداف نظام است؛ قبل از انقلاب ما کشور مصرف کننده بودیم، اما امروز در بسیاری از زمینه‌ها صادرات داریم.

*بدون التماس از غرب هم می‌توان رشد کرد

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه صادرات بنزین در شرایط تحریم، جدیدترین دستاورد سپاه پاسداران ماست، افزود: شاهکار مهندسی و صنعتی به دست متخصصان ایرانی و بدون دخالت خارجی‌ها انجام شد؛ مهندسان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با اجرای این پروژه نشان دادند که می‌توانند کارهای بزرگ‌تری را هم انجام دهند

فتاح‌دماوندی گفت: وفاق بر سر اقتصاد درون‌زا مقدمه رونق تولید و کاهش بیکاری است و ما باید باور کنیم که بدون التماس از غرب هم می‌توان رشد کرد؛ رشد اقتصادی ایران پس از برجام موقتی و ناشی از افزایش خام‌فروشی بود، اما رشدی که با عنایت خداوند متعال از سال آینده آغاز می‌شود، پایدار و درون‌زا است.

وی تصریح کرد: دشمنان ما در دشمنی خود جدی هستند و شوخی ندارند، اینکه فکر کنیم آن‌ها دلشان به حال ما می‌سوزد، کم خردی است؛ تحریم، تهدید و فشار حداکثری ابزار دولت ترامپ برای مقابله با ایران است.

امام جمعه دماوند در ادامه با بیان اینکه تحریم وزیر امور خارجه نشان داد که نباید به برجام و مذاکره با غربی‌ها خوشبین باشیم، بیان کرد: راه ما مقاومت و خودکفایی است و به پیمودن این راه افتخار می‌کنیم؛ امروز دولت، مجلس و قوه قضاییه به این نتیجه رسیده‌اند که راه خروج از بحران اقتصادی، رونق تولید داخلی است.

*سعودی‌ها زبان زور و تهدید را می‌فهمند

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: در مسائل منطقه‌ای شاهد افزایش قدرت یمنی‌ها در دفاع از خود و هدف قرار دادن شرقی‌ترین نقطه عربستان هستیم؛ شهر دمام، ۴۱۱ کیلومتر از فیاض دورتر است و موشک برکان یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر داخل خاک کشور عربستان را پیموده و رهگیری نشده است.

وی افزود: بعد از این حملات اخباری از تمایل عربستان مذاکره با انصارالله در رسانه‌ها منتشر شده است این نشان می‌دهد که سعودی‌ها زبان زور و تهدید را می‌فهمند؛ امارات هم فهمیده است که اگر امنیت نداشته باشد اقتصادی نخواهد داشت.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: امارات در حال عقب‌نشینی از سیاست‌های ضد ایرانی خود است و حاکمان دبی هم پنجره‌هایی را برای تجارت با سرمایه‌گذاران ایرانی باز کرده‌اند.

انتهای پیام/۶۷۰۱۵/