به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسین محمدی در نشست بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند با حضور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه‌ ملی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: وضع کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در چهار شاخصه میزان فضای کتابخانه، منابع، عضویت و امانت نسبت به دیگر شهرستان‌های استان بهتر است، اما نسبت به سند چشم‌انداز فاصله زیادی وجود دارد.

وی افزود: برای رسیدن به شاخص‌های سند چشم‌انداز نیاز به همت خیلی زیادی داریم و اینکه امکانات بسیاری باید در اختیار نهاد کتابخانه‌های عمومی قرار گیرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند گفت: اگر بخواهیم که چهار شاخص به یک اندازه رشد داشته باشد، زیربنای آن یعنی فضای کتابخانه‌ها باید بیشتر شود؛ در کتابخانه‌های دماوند ۶۰ هزار عنوان کتاب وجود دارد که با توجه به اجرای برنامه‌های مختلف از این میزان نیز استفاده چشم‌گیری می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه شرایط فعلی پاسخ‌گوی نیازها نیست، چراکه میزان کمتر از استانداردهاست، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت خیران و کمک دولت می‌توانیم که شاخص‌ها را افزایش دهیم و در صورتی که کتابخانه پیمان افتتاح شود، بسیاری از شاخص‌های کتابخوانی دماوند ۱۰۰ درصد رشد خواهد کرد.

انتهای پیام/س