به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی در نشست شورای هماهنگی مقابله با مواد مخدر که ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه در بحث مواد مخدر، هدف اصلی کاهش میزان ورود و شیوع اعتیاد در کشور است که باید برای در جهت مقابله با آن در دماوند برنامه‌ریزی شود.
وی افزود: یکی از اولویت‌های اصلی در بحث آسیب‌های اجتماعی، مربوط به مواد مخدر است که باید با همت و تلاش همه افراد با آن مقابله شود؛ بحث پیشگیری، مهمترین موضوع در این خصوص است، علاوه بر این مبارزه با تقاضا نیز مورد تأکید قرار دارد.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند با اشاره به اهمیت آموزش در این خصوص ادامه داد: با توجه به ابلاغ استان و همچنین پنجم تیرماه که به عنوان روز مبارزه با سوءمصرف و قاچاق مواد مخدر نامگذاری شده، باید برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد که وظایفی نیز برای دستگاه‌های اداری تعیین شده است.
جهانشاهی از برپایی نمایشگاه، سخنرانی ائمه جمعه در خصوص مواد مخدر و تشریح اقدامات و فعالیت‌های مبارزه با مواد مخدر در دماوند توسط فرماندار، به عنوان اقدامات مهم در این خصوص نام برد.
وی گفت: شاید آمار و اطلاعات مشخصی در خصوص مواد مخدر در دماوند وجود نداشته باشد و وضعیت این شهرستان در خصوص تعداد و سنین مصرف‌کنندگان مواد مخدر مبهم است.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: از ۳۱ خردادماه تا هفتم تیرماه، دستگاه‌های مربوط باید برنامه‌های متنوعی در این زمینه داشته و به ارائه گزارش بپردازند.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند تأکید کرد: یکی از موضوعات مهم در این راستا، اولویت‌بندی مناطق آلوده و اجرای برنامه‌های مفید در این مناطق است.
جهانشاهی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها نقش مؤثری در اجرای برنامه‌های مرتبط در این خصوص دارند و می‌توانند به صورت فعالانه، ما را در انجام بهتر این مراسم‌ها و جلوگیری از مصرف مواد مخدر در بین جوانان و نوجوانان یاری کنند.
وی عنوان کرد: پیامدهای بهداشتی، اجتماعی، کودک‌آزاری، طلاق و غیره ناشی از مصرف مواد مخدر است که در این زمینه باید باورهای دینی و مذهبی تقویت شود، در این خصوص کمیته چهارگانه شهرستان دماوند باید فعال شده و بر اساس مسئولیت‌ها، اقدام به برگزاری نشست کنند.

انتهای پیام/