سیدسلمان سامانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق در خصوص آخرین تصمیمات اتخاذ شده پیرامون بقعه امامزاده هاشم (ع) اظهار کرد: نماینده محترم ولی‌فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه در اجرای دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت مبنی بر واگذاری اداره امور آستانه مبارکه امامزاده هاشم (ع) به اداره کل اوقاف مازندران، طی مکاتبه‌ای با وزیر محترم کشور درخواست می‌کند که ایشان نماینده تام‌الاختیار خود را برای تحویل و تحول بقعه متبرکه معرفی کند.

وى افزود: وزیر کشور در پاسخ به نامه سازمان اوقاف و بر اساس مستندات و سوابق موجود از مصوبات هیأت وزیران در دوره‌های گذشته، نماینده تام‌الاختیار خود جهت اقدام مطابق قوانین و مقررات را معرفی می‌کند.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: در حال حاضر با عنایت به درخواست مسؤولان استانداری‌های تهران و مازندران و مطرح شدن استدلالات و نظرات مختلف مقرر شده است که در نشست مشترک با مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه موضوع مورد بررسی دقیق قرار گرفته و راهکارهای لازم اتخاذ شود.

سامانی تأکید کرد: آنچه به وزارت کشور مربوط است، اظهار نظر در خصوص موضوعات تقسیمات کشوری و محدوده جغرافیایی شهرستان‌هاست و تصمیم‌گیری در رابطه با نحوه اداره اماکن متبرکه از اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى و سازمان اوقاف و امور خیریه است.

انتهای پیام/م