به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب، دانشگاه امام حسین (ع) را یکی از برکات الهی دانستند و سپاه را در داخل و خارج دارای عزت خواندند.

وی افزود: همچنین در دیدار با نخست وزیر پاکستان تأکید کردند که عربستان هیچ اراده‌ای برای مذاکره ندارد، چراکه تحت اشراف آمریکاست؛ راه مذاکره ایران و عربستان از یمن می‌گذرد؛ ایران برای مذاکره طرح چهار ماده‌ای دارد و با تهدید نمی‌شود به جایی رسید و هر کسی بخواهد تهدید کند، پشیمان خواهد شد.

امام جمعه دماوند در خصوص حمله به نفتکش ایرانی گفت: حمله به نفتکش ایرانی بی‌جواب نخواهند ماند و جواب ما قاطع و کوبنده و غافلگیرانه خواهد بود؛ امنیت خلیج فارس برای همه و ناامنی آن نیز برای همه است؛ حمله به نفت‌کش ایرانی با هدف انتقام از شکست‌های پیاپی دشمن و برای ضربه زدن به جبهه مقاومت است.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: آمریکا و دوستانش می‌خواهند ایران را عصبانی کنند، اما ایران صبور است و هوشمندانه عمل خواهد کرد؛ حمله به نفتکش ایرانی مانع صدور نفت ایران نخواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به دستگیری سرشبکه سایت و کانال آمدنیوز توسط سازمان اطلاعات سپاه بیان کرد: شاه‌کار اطلاعاتی جوانان انقلابی سپاه در دستگیری «نیما زم» غرورآفرین و تحسین‌برانگیز بود؛ قدرت اطلاعاتی و عملیاتی سازمان اطلاعات سپاه در دل دشمنان ترس و در دل دوستان امید آفریده است.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه امروز ۲۶ مهرماه، آغاز هفته تربیت بدنی است، خاطرنشان کرد: امام علی (ع) هدف از ورزش را خدمت به خداوند متعال می‌دانند، یعنی برای خداوند متعال ورزش کنیم؛ در اسلام به ورزش‌های شنا، اسب‌دوانی، تیراندازی و کشتی سفارش شده است.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: هیچ قوه‌ای همچون غلبه بر هوای نفس و هیچ توانی همچون فرونشاندن خشم نیست؛ ورزشکاران باید به تقویت و تربیت روح و جسم همزمان توجه داشته باشند و جامعه ورزش باید مورد توجه همه مسؤولان باشد.

وی ادامه داد: ورزشکاران دماوندی استعدادهای خوبی برای قهرمانی کشوری و جهانی دارند و ورزش عاملی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد است.

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی اضافه کرد: میلیون‌ها نفر با گام‌های استوار و دل‌های عشاشق به سوی کربلا در حرکت هستند و راهپیمایی اربعین، تجلی همدلی حسینی برای ظهور مهدوی است؛ زیارت اربعین مصداق وفای به عهد با امام معصوم (ع) و مقدمه قیام امام عصر (عج) است.

انتهای پیام