به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری عصر امروز در نشست هماهنگی امور شهری و روستایی بخش مرکزی دماوند با اشاره به تعامل و همکاری شهرداری‌ها با بخش روستایی اظهار کرد: در شهرستان دماوند تنها ۳۰ درصد تعامل بین شهرداران و دهیاران و شوراهای روستایی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۲ روستای توانمند در حریم شهرهای بخش مرکزی واقع هستند، افزود: خیلی از درآمد این شهرداری‌ها از حریم صورت می‌گیرد در حالی این حریم منافع روستائیان نیز است.

بخشدار مرکزی دماوند گفت: ۶۶ درصد از ساخت و سازهای غیرمجاز دماوند در حریم شهرها قرار دارد و نظارت بر این موارد نیز در حوزه‌ شهرداری‌هاست که باید رسیدگی کنند؛ همچنین ۱۴ درصد ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های نزدیک روستاهاست که در خارج از بافت قرار دارند و مابقی ساخت و سازهای غیرمجاز به صورت پراکنده است.

حیدری با تأکید بر اینکه شهرداران باید توجه بیشتری به ساخت و سازهای غیرمجاز داشته باشند، تصریح کرد: شهرداری‌ها نباید صرفاً نگاه درآمدزایی داشته باشند و باید به روستاهایی که در حوزه حریم هستند، توجه داشته باشند تا توسعه به شکل یکنواخت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه انتظار است که تعامل و همکاری خوبی بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها صورت گیرد، بیان کرد: اگر قرار است که توسعه منطقه هم‌زمان انجام شود و سرمایه‌گذاران حضور پیدا کنند، باید این اتفاق بیفتد.

بخشدار مرکزی دماوند با اشاره به سرمازدگی درختان باغات منطقه دماوند اضافه کرد: خساراتی که به دسترنج کشاورزان و اشتغال‌زایی که در این خصوص همچون کارگاه‌های بسته‌بندی، سردخانه‌ها و حمل و نقل محصولات انجام می‌شد، بسیار سنگین است که امیدواریم با پیگیری‌ها مشکلات به حداقل برسد.

منبع: فارس

انتهای پیام/س