حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دولت اظهار کرد: هفته نخست شهریورماه به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر به هفته دولت نام‌گذاری شده است.

وی افزود: به همین مناسبت، رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت روز چهارشنبه با مقام معظم رهبری دیدار کردند و معظم له در این دیدار تأکید داشتند که باید از فرصت خدمت به مردم استفاده و قدردانی شود.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، اقتصاد و فرهنگ را دو مسأله مهم کشور و تولید داخلی را کلید اصلی حل مشکلات دانستند، گفت: پیشرفت اقتصادی باید به سمت تأمین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر هدایت شود.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: اصلاح نظام بانکی و جلوگیری از واردات بی‌رویه زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی است، چرا لایجه اصلاح نظام بانکی چهار سال معطل مانده و به مجلس نرفته است؟

وی با اشاره به اینکه باز بودن باب فساد بانکی به دلیل ضعف قوانین مربوطه است، بیان کرد: واردات غیرعلمی، کشتی تولیدکنندگان را به گل می‌نشاند؛ رویکرد ائمه جمعه در قابل دولت نه تقابل مطلق و نه حمایت مطلق، بلکه حمایت همراه با انتقاد است.

امام جمعه دماوند افزود: اصلاح ساختار بودجه توسط هر دولتی انجام شود، برای آن افتخار است و وابستگی اقتصاد ایران به نفت و خام‌فروشی بلای اقتصاد مقاومتی است.

فتاح‌‌دماوندی در ادامه با اشاره به اتفاقات منطقه خاورمیانه اظهار داشت: تثبیت اقتدار انصارالله در نبرد نظامی و سیاسی برگ برنده جبهه مقاومت برای پیروزی‌های بعدی است؛ انصارالله یمن با ۱۰ فروند پهپاد تهاجمی تأسیسات نفتی را در نزدیکی مرز امارات هدف قرار داد.

وی گفت: مهم‌ترین پیام حمله پهپادی انصارالله به جنوب شرق عربستان اتمام حجت با آل‌سعود بود؛ انصارالله با زبان پهپادی به سعودی‌ها گفت که در صورت تداوم تجاوز به یمن، حملات بعدی قطعاً سخت‌تر خواهد بود؛ در ضمن به امارات هشدار دادند که باید وعده خروج از یمن را زودتر عملیاتی کند.

امام جمعه دماوند در خصوص میزبانی وزارت امور خارجه ایران از نشستی با حضور سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی تصریح کرد: پیش از این، کشورهای غربی انصارالله را نامشروع دانسته و حاضر به گفت‌وگو با این جنبش نمی‌شدند.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: مذاکره غربی‌ها با انصارالله در ایران نشأنه عقب‌نشینی دشمن از مواضع قبلی خود است و از طرف دیگر، آزادی نفت‌کش ایرانی اقتدار ایران را به رخ انگلیس و آمریکا کشید.

وی ادامه داد: آمریکا پس از این شکست، با این ادعا که نفت‌کش مرتبط با سپاه ایران بوده، دستور توقیف مجدد این نفت‌کش را صادر کرده است؛ در صورتی که آمریکا به طور مجدد نفت‌کش ایرانی را توقیف کند، ایران هم حق دارد که کشتی‌های ستاد فرماندهی مرکز ارتش آمریکا را توقیف کند، چون ما این تشکیلات را تروریستی می‌دانیم.

امام جمعه دماوند در آخر تأکید کرد: حمایت از حوزه‌های علمی شیعی سراسری جهان و تشویق برای طلبه‌ شدن جوانان بسترسازی برای ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) است؛ ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه خواهران و برادران و تربیت مبلغان دینی آینده فرهنگی شهرستان دماوند را تضمین می‌کند.

انتهای پیام/س