به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمدحسین اسماعیلی ظهر امروز در نشست تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند با بیان اینکه نشست تکریم و معارفه مفصل‌تری در آینده برگزار خواهد شد، اظهار کرد: مدیریت فرهنگی مقوله بسیاری مهمی است و با مدیریت بخش‌های دیگر تفاوت دارد.

محمدحسین اسماعیلی با بیان اینکه بعضی اعتقاد دارد که فرهنگ را نمی‌توان مدیریت کرد و باید مدیریت محصولات فرهنگی مورد توجه قرار گیرد، افزود: علم روز و مدرن، مدیریت راهبردی فرهنگی را مطرح کرده که مدیران فرهنگی هر جامعه ریل‌گذار و سیاست‌گذار هر کشوری هستند و بخش تولیدات بر عهده تشکل‌ها و صنوف مختلف فرهنگی است.

وی شعار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را «حمایت، هدایت و نظارت» برشمرد و گفت: گزارش عملکرد پوردیوان‌بیگی‌مقدم نشان می‌دهد که شاخص‌های فرهنگی و هنری دماوند با وجود همه موانعی که در حوزه فرهنگ وجود دارد رشد کرده است.

*رشد ۳ برابری تئاتر و موسیقی در استان تهران

معاون هنری سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تصریح کرد: برخی شاخص‌های فرهنگی استان تهران در سال‌های اخیر به خصوص در بخش اجراها و تولیدات آثار هنری موسیقی و تئاتر رشد سه برابری داشته است.

اسماعیلی ادامه داد: مشکل حوزه مدیریت فرهنگی این است که کارهای انجام شده زیاد دیده نمی‌شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مظلومیتی دارد که همواره کمبودها و بحران‌های فرهنگی آن بزرگ و مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه سیاست ما تمرکززدایی است و سعی شده به شهرستان‌های استان تهران توجه ویژه شود، بیان کرد: امروز بیش از ۹۰ انجمن هنری در حوزه‌های مختلف استان تهران فعالیت می‌کنند.

*هیچ بحثی جز استعفا در جابه‌جایی پوردیوان‌بیگی‌مقدم وجود نداشت

معاون هنری سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار کرد: هیچ بحث و موضوعی در جابه‌جایی پوردیوان‌بیگی‌مقدم جز استعفایش وجود نداشته است؛ سیاست بر این است که از نیروی خود مجموعه ارشاد در پست‌های ریاستی استفاده شود و اکنون ۹۹ درصد مجموعه از نیروهای ارشاد هستند.

اسماعیلی اضافه کرد: عبدالله‌بیگی از بدنه فرهنگ و ارشاد اسلامی است و از بدو تشکیل در این اداره بوده که امیدواریم مسیری که در این سال‌ها طی شده را ادامه دهند.

*تقویت حوزه‌های فرهنگی و هنری دماوند

سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند طی سخنان با قدردانی از زحمات و تلاش‌های پوردیوان‌بیگی‌مقدم افزود: حوزه‌هایی نیاز به توسعه بیشتری دارد که با هماهنگی اصحاب فرهنگ و هنر ومسؤولان در راستای تقویت آنها گام بر می‌داریم.

غلامرضا عبدالله‌بیگی گفت: در بخش برنامه‌ربزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی، اهالی فرهنگ و هنر ما را از نظرات، راهنمایی‌ها و مساعدت‌های خود بهره‌مند کنند.

انتهای پیام/