به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسن ابراهیمی بسابی در جمع تعدادی از مردم شهرستان دماوند که به عنوان نمایندگان مردم از قشرهای مختلف در ساختمان دادگستری این شهرستان برای پیگیری مسئله امامزاده هاشم حضور یافته بودند، اظهار داشت: علاقه و نزدیکی مردم شهرستان دماوند به اهل بیت(ع) و امامزادگان سبب شده است تا شما عزیزان امروز به نمایندگی از سوی مردم شهرستان دماوند به دور از منافع شخصی و فقط به دلیل منافع عمومی در این مکان حضور پیدا کنید.

وی افزود: هر چند که امامزاده هاشم از نظر مالی، درآمدی برای این شهرستان نداشته است اما یک هویت، اصالت، بُعد معنوی و در واقع شناسنامه‌ای برای شهرستان محسوب می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند با بیان اینکه در حال حاضر هیچ گونه سند یا مدرک معتبری برای واگذاری امامزاده هاشم به بخش لاریجان دیده نشده است تصریح کرد: هنوز صحت یا شایعه بودن این موضوع در حال پیگیری است؛ ضمناً دادستانی شهرستان دماوند پس از دریافت نامه‌های پیگیری مردم، امام جمعه و مسئولان به صورت جدی این موضوع را پیگیری کرده است، هر چند تاکنون پاسخی دریافت نشده است.

ابراهیمی بسابی عنوان کرد: امور و تقسیمات کشوری به این صورت نیست که هر زمانی هر مرجعی به راحتی بتواند تصمیم‌گیری کند بلکه باید بررسی‌های لازم انجام و کار کارشناسی صورت بگیرد، آمار و مسائل جمعیتی لحاظ شود که این امور چند سالی زمان می‌برد.

وی با بیان اینکه تقسیمات کشوری هر پنج سال یک بار انجام می‌شود خاطرنشان کرد: اگر قرار بر این تقسیم‌بندی بود باید از حدود پنج سال پیش با مسئولان ذی‌ربط هماهنگ می‌شد تا امور اداری انجام شود اما به دلیل اینکه این اطلاع‌رسانی انجام نشده است به احتمال خیلی زیاد این موضوع یک مسئله سطحی باشد و هنوز اعتبار آن برای ما محرز نشده است.

در ادامه یکی از نمایندگان مردم شهرستان دماوند با بیان اینکه از زمان‌های گذشته خادمی این امامزاده زیر نظر دماوند بود و تمام اسناد تاریخی نیز دال بر این موضوع است گفت:‌ در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری در آرشیو اسناد و بناهای تاریخی، آستان امامزاده هاشم(ع) با شماره ۶۱۷ جزو آثار تاریخی شهرستان دماوند در استان تهران به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در سازمان اسناد ملی ایران گردنه امامزاده هاشم(ع) در محدوده دماوند ثبت شده و از نظر ثبتی و ملکی نیز سند شش‌دانگ بقعه متبرکه و اراضی متعلق به آن در سال ۱۳۷۷ در حوزه دماوند- سنگ ۵۶ مشاء دماوند از طریق اداره ثبت اسناد شهرستان دماوند صادر شده است.

این شهروند خاطرنشان کرد: علاوه بر این به استناد مصوبه هیئت وزیران در سال ۱۳۶۶ بقعه امامزاده هاشم(ع) زیر نظر مجموعه دهستان آبعلی و از محدوده شهرستان دماوند اعلام شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/