به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، روح‌الله عرب عصر امروز در مراسمی که به مناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، سیدمرتضی آوینی با حضور اعضای کانون بسیج هنرمندان شهرستان دماوند در مجتمع فرهنگی و هنری کوثر شهر دماوند برگزار شد، اظهار کرد: تقارن بهار طبیعت را با بهار معنویت به بسیجیان شهرستان دماوند تبریک می‌گوییم.

وی افزود: امسال را در حالی آغاز کردیم که مقام معظم رهبری (مد ظله‌العلی) امسال را به عنوان «حمایت از کالای ایرانی» نا‌مگذاری کردند و هر ایرانی در هر کسوتی که قرار دارد، باید جهت تحقق این هدف گام بردارد؛ اکنون که ما خود را به عنوان بسیجی و سرباز مقام معظم رهبری (مد ظله‌العلی) می‌دانیم، باید در زمینه هنر به عنوان سربازان جنگ نرم در راستای تحقق شعار امسال و ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی به خوبی انجام وظیفه کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دماوند تأکید کرد: با توجه به فرمایش رهبر انقلاب (مد ظله‌العلی)، اثربخشی بهتر امور و ضمانت ماندگاری آثار در عجین شدن با هنر است و هر بسیجی هنرمند باید در هر یک از شاخه‌های هنر و استعدادی که خداوند متعال در ذات او قرار داده، از آن بهره برده و بتواند در راستای اجرای این شعار گام بردارد؛ حضور هنرمندان در سالی که مزین به نام «حمایت از کالای ایرانی» است، می‌تواند در عرصه‌های مختلف تأثیرگذار باشد.

عرب اضافه کرد: از این‌رو به طور مثال با کلیپ‌ها، موسیقی، نقاشی، تئاتر، شعر و هر چیز دیگری در حوزه هنری که هنرمندان فعالیت دارند، می‌توانند پا به رکاب انقلاب حرکت و در بحث حمایت از کالای داخلی ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: امروز سالروز شهادت شهید سیدمرتضی آوینی است و بر اساس آن این روز هنر انقلاب اسلامی نام‌گذاری کردند و یکی از نکاتی که می‌توان از آن برداشت کرد، این است که هر یک از شهدا با هنر شهادت و ایستادن پای آرمان‌های انقلاب با هدیه کردن خونشان اثبات کردند که پای ولایت وآرمان‌های آن ایستادند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: امروزه ما هرچه داریم، از برکت خون شهداست و چه خوش گفت که شهادت هنر مردان خداست و با هنر است که ما می‌توان فرهنگ ایثار و شهادت را بهتر به نسل‌های سوم و چهارم انتقال دهیم.

عرب در پایان متذکر شد: اگر امروز در جهان انقلاب اسلامی و فرهنگ ناب اسلامی و تشیع بر تارک هستی می‌درخشد، مدیون فرهنگ ایثار و شهادت است که برگرفته از نهضت عاشورا و قیام کربلاست.

انتهای پیام/س