به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی یوسفی‌جمارانی در نشست هم‌اندیشی با کاندیداهای تأیید صلاحیت شده انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در سالن جلسات فرمانداری دماوند اظهار کرد: برگزاری این نشست با هدف تعامل و ابتکار عملی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه است.

وی افزود: برگزاری این نشست تعاملی به برگزاری انتخابات قانونمند کمک می‌کند و هر چه این تعامل بیشتر باشد در اجرا و نظارت بر امر انتخابات با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه ادامه داد: داوطلبان برای انجام فعالیت تبلیغاتی به صورت قانونی تنها یک هفته و تا ۲۴ ساعت پیش از روز اخذ رأی فرصت دارند و انتظار ما این است که محدوده فعالیت خود را در خصوص تبلیغات به این زمان قانونی محدود کنند.

یوسفی‌جمارانی بیان کرد: تخلفات مربوط به حوزه انتخابات در کمیته پیشگیری که با همت مقام قضایی دو شهرستان دماوند و فیروزکوه تشکیل شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد و ستادهای پیشگیری از تبلیغات زودرس و تخلفات انتخاباتی نیز برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: همت مجریان و ناظران بر انتخابات، جلوگیری از هرگونه تخلف است؛ در این راستا در نظرگیری فضای مناسب برای نصب پوسترهای تبلیغاتی، جلوگیری از ایجاد فضای سرمایه‌سالاری، عدم استفاده از اعلام نظر شخصیت‌ها، برگزاری مناظرات و سخنرانی‌ها و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در این خصوص از جمله موارد حائز اهمیت است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط امروز کشور، باطل سحر همه تلاش‌های دشمن مشارکت حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی است؛ ما در مقاطع مختلف شاهد بودیم که مشارکت حداکثری مردم، توطئه‌های بسیاری را از بین برده است.

یوسفی‌جمارانی اضافه کرد: در نظر گرفتن منافع ملی کشور در فضای انتخاباتی بسیار حائز اهمیت است و ما نباید حرفی بزنیم که مردم را از حضور پای صندوق‌های رأی ناامید کند؛ ما آمادگی نقد‌های مختلف را نیز داریم، اما این نقدها باید به گونه‌ای باشد که کلیت نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال نبرد.

انتهای پیام/